به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، بازگشت ستاره‌ها و ظهور تیم‌های مدعی برای تاج و تخت قهرمانی، جذابیت لیگ باشگاهی ایران در فصل جدید را به شدت افزایش داده و طرفداران تیم‌ها برای نبردهای فراموش نشدنی و پرمخاطره لحظه شماری می‌کنند.

فصلی که بدون شک، قربانی‌های زیادی را در پیش دارد و در ادامه شاهد تغییراتی گسترده بر روی نیمکت تیم‌ها خواهیم بود. قهرمان این فصل را باید سوپر قهرمان لقب داد، زیرا تک تک بازیکنان تیم ملی و آینده های فوتسال در لبالب تمامی مسابقات نقش دارند و جنگی میان ستاره‌ها خواهد بود.

به رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر فوتسال ایران نزدیک‌تر می‌شویم و در این مطلب به شرایط چهارده تیم حاضر پرداخته‌ایم که در ادامه خواهید خواند؛

*گیتی پسند اصفهان

مدافع عنوان قهرمانی با جذب بهترین گلزن تاریخ خود و دو ملی‌پوش دیگر در نقل و انتقالات پُررنگ ظاهر شد و در حال حاضر اسکلت تیم ملی را تشکیل می‌دهد. گیتیزن‌ها با هدایت محمد کشاورز این بار تنها مس سونگون رقیب دیرینه و سنتی را در رقابت تاج و تخت پیش‌روی ندارند، بلکه گهر زمین سیرجان روی موفقیت بعدی آن‌ها سایه انداخته است. گیتی‌پسند که نیم نگاهی نیز به برگزاری جام باشگاه‌های آسیا دارد، بیش از هر تیم دیگری زیر ذره‌بین تیم‌ها قرار گرفته است و قهرمانی مقتدرانه آن‌ها در فصل گذشته برای بسیاری از باشگاه ها سنگین تمام شده است. آنچه کشاورز را زیر فشار خواهد برد، دوئل با تمامی تیم‌هایی است به نگاه دیگری به آن‌ها نگاه می‌کنند.

*مس سونگون ورزقان

بی‌غم جان کند تا ستاره های مشهورش را حفظ کند، لاله‌های نارنجی سابقه نداشته است که دو فصل از سلطنت دور بمانند، اما تاریخ نشان می‌دهد که رقابت اصلی آن‌ها فقط با گیتی پسند بوده است، ولی این بار پرافتخارترین تیم فوتسال ایران شرایط سخت تری دارد و این مسئله دشواری های حمید بی‌غم را به توان دو کرده است.

*گهرزمین سیرجان

پس از موفقیت تاریخی در فصل گذشته و چنگ زدن به جایگاه سوم، آن‌ها نقل و انتقالات را به انحصار خود درآوردند و مهم‌ترین ترانسفر تاریخ لیگ باشگاهی ایران را رقم زدند. صید حسین طیبی، مسلم اولاد قباد و سالار آقاپور، فوتسال ایران و حتی آسیا را تحت‌الشعاع قرار داد و همچنین ورود حمید احمدی به جمع این ستاره ها، گهر زمین را ترسناک تر کرده است. افضلی با محفلی از جواهرات فوتسال، به جنگ گیتی پسند و مس سونگون خواهد رفت. دفاع تیم‌ها مقابل آن‌ها دیدنی است و تماشایی

*سن ایچ ساوه

بازگشت حسین صبوری به روی نیمکت نوشیدنی منفور مدعیان که همواره غولکش محسوب می‌شود، باعث تغییرات بزرگی در آرایش تیمی آن‌ها شد. چند بازیکن جدا شدند و صبوری بازیکنان وفادار و مورد علاقه اش را راهی تیم جدیدش کرد. تیمی تلفیقی از ساوجی و قمی‌ها. سن ایچ در تورنمنت سفیر همان تیم دردسرساز نشان داد که می‌تواند هر تیمی را به چالش بکشد.

*پالایش نفت بندرعباس

جدایی شبانه بزوال و فعالیت عجیب در مارکت بهاری، پالایش نفت بندرعباس را به شوک فرو برد. زیرا توقعات ورای آن چیزی بود که رخ داده است. البته آن‌ها با کوسه‌های جوان ادامه می‌دهند اما نسبت به رقبا بازیکنان بزرگی را به خدمت نگرفتند و البته مربی جدید یعنی عباس روزپیکر که او را معمار خوانده‌اند، کارنامه چندان درخشانی را در فصول اخیر از جمله سال پیش برجای نگذاشته است. پالایش در خانه آتش سوزانی برای رقبای خود بوده و باید دید در فصل جدید چهره ترسناک همیشگی را خواهند داشت یا خیر.

*سفیرگفتمان تهران

آن‌ها الیاس براتی یک بازیکن کلیدی را از کف دادند اما سیاست خود را به خوبی پیش بردند و ملی‌پوشان امید و آینده‌داری را جذب کردند. سفیر بر خلاف سال گذشته در بازی‌های تدارکاتی پیش فصل موفقیت آمیز ظاهر شد و پیش‌بینی می‌شود آن‌ها با چهره های جوان در فصل جدید درخشان باشند. آن‌ها فرزانیان، گلزن قهار را در اختیار دارند.

فرش آرا مشهد؛

شفیعی به آرزویش رسید و بالاخره مرد شماره یک تیمش شد. مشهدی ها حالا به سان باسکی‌ها در اسپانیا به بومی گرایی مطلق روی آوردند و به بازیکنان باتجربه خود می‌نازند. آنچه در تغییر و تحولات فرش آرا را تعبیر می‌کند، آن‌ها همانند لیگ‌های گذشته گاه و بی‌گاه همه را حیرت زده خواهند کرد.

ایرالکو اراک؛

اختلاف نظر مدیران با محمود خوراکچی باعث اخراج غیر منتظره او شد و اراکی ها باری دیگر نیمکت‌شان را به کیانفر سپاردند و این مربی به تیمی بازگشت که آن را به لیگ برتر به پرواز درآورده بود. ایرالکو فعالیت جالبی در نقل و انتقالات نداشته است و پاسخ مثبت و منفی  همه این رفت و آمد ها در طول فصل عیان می‌شود. تنها چیزی که نمیتوان از آن غافل شد، حاشیه‌هایی است که در انتخاب بازیکنان حسابی سر و صدا بر پا کرده و به نظر می رسد کیانفر و کادر منتخبش توان مدیریت آن را ندارند.

* فولاد هرمزگان

جدیدترین سوئیت لیگ برتر به آن‌ها تعلق دارد؛ به هرمزگانی ها که به عنوان قهرمان لیگ دسته اول راهی آوردگاه بزرگ می‌شوند. امیری تیمش را رهبری می‌کند و به رغم جوانی تیمی شایسته را برای لیگ برتر ساخته است. آن‌ها در نقل و انتقالات با جذب دروازه‌بان قرقیزستان فوتسال ایران را سورپرایز کردند و منطقی و معقولانه دست به خرج شدند. هرمزگان را می‌توان از حالا در آن بالا بالاها دید.، نمی‌توان ؟

*پالایش نفت اصفهان

سومین تیم لیگ برتر که چراغ های نقل و انتقالاتی‌اش همیشه در حال چشمک زدن است، پالایش نفت اصفهان خواهد بود. رضا صادقی تیمش را در قواره شگفتی سازی بسته است و باید دید تحفه‌های او چه نمایشی را از خود برجای می‌گذارند. باید دید مسیر این ماراتن برای آن‌ها رویایی خواهد بود و یا نفرین شده!

*فولاد زرند ایرانیان

آزمون سخت جوان‌ترین مربی لیگ برتر در تیمی که کمترین تغییرات را داشته که البته برای آن‌ها مفید خواهد بود. محسنی در اواخر فصل گذشته هدایت زرندی ها را برعهده گرفت که به یکی از رویاهایش چنگ زد و در این مدت فرصت کافی برای خو گرفتن با روحیات بازیکنانش را داشته است. اما آنچه که فولاد زرند را از سایر تیم های متمایز می کند مدیرعامل جوان، کادرفنی جوان و بازیکنان هم جوان.

*هیات فوتبال قم

فروپاشی، تغییر مالکیت، کناره‌گیری و انحلال، معجزه، بقا و شاید شکوفایی. قمی ها هفت خان رستم را پشت‌سر گذاشتند تا در لیگ برتر زنده بمانند و حالا راه را برای پرواز بازیکنان جوان‌ باز کرده اند و شاید همه این‌ سختی‌ها به شکوفایی چهره‌های جوان‌شان ختم شود. قم مهد فوتسال است و استعدادهایش دست رد به این فرصت رویایی نمی‌زنند، می‌زنند؟

*کراپ الوند

مربی و بازیکنان شگفتی ساز اینجا هستند. اسماعیل پور سومین بازیکن برتر جهان اینجاست. یکی از برترین گلزنان تاریخ لیگ برتر به آن‌ها پیوسته است. کراپ بر خلاف گذشته این بار بی هیاهو و بی حاشیه نقل و انتقالات را سپری کرده است و برای طنازی میان غول ها نقشه می‌کشد. نمیتوان تیمی که احمد اسماعیل پور را در ترکیب دارد، مدعی ندانست. می‌توان؟

شهرداری ساوه؛

یکی از پرافتخارترین مربیان فعال در لیگ برتر با چهره‌های شکوفا شده و جوان به دنبال شگفتی سازی است. همان چیزی که شهرداری ساوه فصل گذشته با نمایش چند ستاره‌ای لقب گرفت. لک می‌خواهد با شهرداری باری دیگر قریحه مربیگری اش را به رخ فوتسالی‌ها بکشد. شهرداری چند بازیکن متوسط جذب کرده و همچنین سه ستاره فصل قبل را از دست داده. اما آنچه طرفداران آن‌ها را به وجد می‌آورد، باید دید سرنوشت تیم و مربی به کجا ها کشیده می‌شود و این انتخاب معرکه است و یا اشتباه.

برنامه هفته نخست مسابقات لیگ برتر به شرح زیر است؛

جمعه ۲۲ تیرماه ساعت: ۱۶

پالایش نفت اصفهان _ شهرداری ساوه
گهرزمین سیرجان _ کراپ الوند
سن ایچ ساوه _ آلومینیوم اراک
فرش آرا مشهد _ گیتی پسند
مس سونگون _ سفیرگفتمان
هیات فوتبال قم _ فولاد زرند
فولاد هرمزگان _پالایش نفت بندرعباس


انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: