به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، مراسم برترین های فوتسال در سال ۱۴۰۲ با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان، مدیران باشگاهها، مربیان، داوران، بازیکنان و جمعی از اهالی فوتسال برگزار شد که این مراسم با حواشی روبرو بود.در این مراسم از زحمات مدیران باشگاهها، پیشکسوتان، داوران، مربیان و بازیکنان برتر و رسانه های فعال تجلیل شد. مراسم برترین های فوتسال در گذشته همراه مراسم برترین های فوتبال برگزار می شد که برای دومین بار بصورت جداگانه در هتل المپیک تهران برگزار شد.

عدم اطلاع تاج از جوانگرایی در تیم ملی فوتسال
در این مراسم تا ریاست فدراسیون فوتبال از جوانگرایی در تیم ملی از وحید شمسایی سرمربی تیم ملی تشکر کردند در حالی که میانگین سنی بازیکنان تیم ملی بر اساس سال تولد بازیکنان در دوره گذشته جام‌ملتها ۲۷/۷ و در بازیهای ۲۰۲۴ به ۲۹/۳۰ افزایش داشته است.


قهر پیشکسوت و مدرس فوتسال
سازمان لیگ فوتسال سال گذشته در این مراسم از حسین شمس بعنوان پیشکسوت فوتسال تجلیل کرد و قرار بود در مراسم امسال از ناصر صالح دیگر پیشکسوت و مدرس این رشته قدردانی کند اما صالح بدلیل آنچه که ناراحتی از سازمان لیگ فوتسال عنوان شده از حضور در مراسم برترین ها امتناع کرد تا برگزار کنندگان این مراسم علی تارقلی زاده را جایگزین وی نمایند.


عدم شفاف سازی در آرای داوران
بر خلاف آن چه که سازمان لیگ فوتسال در بخش برترین های سال از آرای اهالی این رشته و اصحاب رسانه، مرد سال، بهترین دروازه‌بان و پدیده زیر ۲۳ سال را معرفی کرد، کمیته داوران که مسئولیت چیدمان قاضی های فوتسال آن بر عهده حسین شاهمرادی است حسین امیری را بعنوان بهترین داور سال را انتخاب کرد. آنچه پرواضح است وحید سلیمانی در فصل ۱۴۰۲، سخت‌ترین جدال ها را بر عهده داشت و به قدری همانند فصول گذشته به سان داوران بزرگ در مسابقات سوت زد که تمامی مسابقات حساس و هیجان انگیز را به او سپاردند. دیدار ال‌کلاسیکوی فوتسال در اصفهان و دربی ساوه، نقطه عطف عملکرد سلیمانی در فصل گذشته بوده است.کمیته داوران برای نبردهای حساس فصل گذشته به او تکیه کرد و به حدی که اگر دیدار مهمی در راه بود، می‌توانستیم حدس بزنیم، قاضی مسابقه سلیمانی خواهد بود.


انتخاب جنجالی برترین دروازبان سال بانوان
در بخش برترین دروازه بان ها باقر محمدی دروازه بان ملی پوش گیتی پسند عنوان برترین دروازه بان سال را از آن خود کرد اما در بخش بانوان انتخاب فرزانه توسلی ۳۸ ساله بعنوان برترین دروازه بان جای سوال دارد چرا که توسلی در هفته سوم مسابقات سوپرلیگ به مس رفسنجان پیوست و در طول فصل نیز با دریافت بالای ۱۵ گل بهمراه تیمش در رتبه چهارم قرار گرفت در بین دروازه بانان فوتسال بانوان زهرا لطف آبادی دروازه بانی پس از قهرمانی در لیگ اسپانیا به همراه پالایش نفت آبادان و با دریافت ۸ گل توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند می توانست این عنوان را بدست آورد.


انتخاب عجیب یک بازیکن در دو بخش
مارال ترکمان بازیکن تیم پالایش نفت آبادان توانست بعنوان پدیده زیر ۲۳ سال و برترین بازیکن بانوان انتخاب شد، انتخاب در دو بخش حتی ترکمان را به تعجب وا داشته بود به این دلیل که وی سال گذشته هم بعنوان پدیده لیگ شناخته شده بود که این بازیکن نیز در مصاحبه ای این موضوع را تایید کرد، اینکه چرا کارشناسان در دو بخش اقدام به انتخاب یک بازیکن کرده اند جای سوال دارد و می توانستند بازیکن جوان دیگری را بعنوان پدیده لیگ معرفی کنند.


نمایندگان سازمان لیگ فقط تماشاگر بودند!
همیشه و در برنامه های برترینها از نمایندگان ادوار گذشته سازمان لیگ به جهت اهدای جوایز و تجلیل یه خاطر زحمات در سالیان گذشته دعوت بعمل می آمد که این اتفاق سال گذشته نیز رخ داد اما امسال این نمایندگان با حضور در مراسم فقط بعنوان تماشاگر حضور داشتند و از هیچ کدام تجلیل نشد.


رئیس سابق کمیته فوتسال جایگاهی در اهدای جوایز برترین ها نداشت!
داود پرهیزکار رییس سابق کمیته فوتسال یکی از مهمانان حاضر در مراسم بود که بنظر می رسید وی با توجه به زحماتی که در فوتسال کشیده بود بعنوان یک شخصیت فوتسالی به جایگاه برود و اقدام به اهدای جایزه یکی از برترین ها کند اما این اتفاق رخ نداد تا بعبارتی یک دهن کجی به وی باشد البته در این مراسم بعضی از افراد دو بار به جایگاه دعوت شدند و در اهدای جوایز حضور داشتند.
انتهای پیام/


مطالب مرتبط


  • برچسب ها: