• گروه مطلب:| خبر| فوتبال ساحلی|
  • کد مطلب:63216
  • زمان انتشار:جمعه 21 ارديبهشت 1403-13:59
  • کاربر:زهرا حمیدی

با درخشش فوتبال ساحلی در آسیا، لزوم توجه به تیم‌های لیگ و رده‌های پایه بیش از پیش نمایان شد که برای توسعه آن به ویژه در استان پتانسیلی چون اصفهان مستلزم ایجاد زیرساخت مطلوب و مورد نیاز است.
فوتبال ساحلی اصفهان؛ بدون زیرساخت، اما پُرپتانسیل

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، فوتبال ساحلی اصفهان بر خلاف نبود زیر ساخت‌هایی چون زمین تمرین و مسابقه، چند سالی است که در لیگ‌برتر نماینده دارد. باشگاه دکتر تامین استان اصفهان از سال ۱۴۰۲ با خرید سهمیه فرش حداد، پتانسیل بومی استان را در اختیار گرفته و وارد حوزه تیم‌داری فوتبال ساحلی شد که در نخستین سال حضورش به نسبت اولین حضور عملکرد خوبی ارائه کرد.

ساحلی‌بازان اصفهان امسال با ترکیبی جوان و صد در صد بومی راهی لیگ‌برتر خواهند شد، اما همچنان نبود زمین مخصوص برای تمرین و مسابقات امکان میزبانی را از نماینده اصفهان گرفته و اصلی‌ترین مشکل فوتبال ساحلی نصف‌جهان است. 

مجید هاشمی، سرمربی تیم فوتبال ساحلی دکتر تامین از شروع تمرینات تیمش از ۱۵ فروردین خبر داد و گفت: متاسفانه باتوجه به شرایط فوتبال ساحلی و نبود زیر ساخت، نتوانستیم بازیکنان مد نظرمان را جذب کنیم و تمرکز برای بازیکن گرفتن نداشتیم.

همچنین دیدگاه باشگاه جوانی‌گرایی است. شاکله اصلی تیم، تیم امید پارسالمان هستند. رده سنی جوانان را به تیم اضافه کردیم و تمرینات خوبی داشتیم، اما امیدوارم در حد معقول توقعات ایجاد شود. این تیم جوان فرصت می‌خواهد.

او در خصوص زیرساخت‌های مورد نیاز این رشته و ضعف آن در اصفهان، تصریح می‌کند: تقریبا ۱۵ سال است ک در این رشته هستم و ۱۰ سال است که از مشکلات زیرساخت می‌گویم، ولی اتفاقی نیفتاده و مشکل همیشگی فوتبال ساحلی اصفهان است. یک زمین ساحلی نیست. باید برای حل آن مسئولان دست به دست هم دهند. با این شرایط برای مسابقات باید دوباره به تیران برویم، در حالی که قطعا اگر به اصفهان بیاییم، بیشتر حمایت می‌شویم. میزبانی برای ما وجود ندارد.

او یادآور می‌شود: در فصل قبل بدنسازی نداشتیم، نتوانستیم بازیکن خوب بگیریم پس دست به دست هم داد که نتایج مد نظر به دست نیاید.این تیم امسال برای میانه پایینی جدول بسته شده و این واقعیت است. تیم‌هایی هستند که خوب بسته شده‌اند ولی این تیم جوان فقط به حمایت نیاز دارد و از لحاظ مهره‌ای قابل قیاس نیست. تلاشمان را می‌کنیم و می‌جنگیم اما جوان هستند. باید حمایت شوند.

حسن سهرابی، بازیکن باتجربه دکتر تامین که بعد از چندین سال به اصفهان برگشته نیز درباره تیمش، می‌گوید: تیم واقعا جوانی داریم که حدود ۲ یا ۳ سهمیه بزرگسالان داریم. تیممان نسبت به سال قبل در واقع تیم رده امید است. با این امکانات و زیرساخت، شرایط سخت تمرینی و اینکه میزبان نیستیم، اگر تیم را در رده میانه جدول نگه داریم نتیجه خوبی است.

او تاکید می‌کند: تیم آینده‌داری داریم و باشگاه تا جایی که توانسته کمک کرده، اما نبود زیرساخت و مشکلات زمین مشکل اصلی ما است. 

سهرابی درباره رقم قراردادها در فوتبال ساحلی تصریح می‌کند: شاید قرارداد یک میلیارد بازیکنان ملی‌پوش سطح یک شاید نسبت فوتبال و فوتسال چیزی نباشد، امیدوارم ادامه‌دار باشد شرایطش مهیا شود که همه بتوانند مبلغی که حقشان است را بگیرند.

او با اشاره به عدم توجه‌ها به این رشته، ادامه می‌دهد: تیم ملی سوم دنیا شد ولی خبری نبود. گفتیم شاید زمینه‌ساز حضور اسپانسرهای قوی به لیگ شود. هر سال از همه لحاظ به جای پیشرفت، پسرفت می‌کنیم.

رضا دیری، دیگر بازیکن باسابقه فوتبال ساحلی اصفهان در این موضوع خاطرنشان می‌کند: همیشه به فوتبال ساحلی کم لطفی شده، اما با این حال بیشترین مقام را داشته است. با این حال باز هم انگیزه داریم. علاوه بر موضوع رفت و آمد، پا در بازی‌های خانگی باز هم مهمان بودیم.

انتهای پیام/مطالب مرتبط