• گروه مطلب:| خبر| فوتسال خارجی|
  • کد مطلب:63187
  • زمان انتشار:سه شنبه 18 ارديبهشت 1403-10:52
  • کاربر:سعید حسینی

به افتخار سلاطین ایرانی فوتسال اروپا کلاه از سر بردارید. باید برای حسین طیبی و مسلم اولاد قباد فرش قرمز پهن کنید.
حسین و مسلم بر بام فوتسال اروپا؛ به اسم ایران قهرمان شدیم

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، به افتخار سلاطین ایرانی فوتسال اروپا کلاه از سر بردارید. باید برای حسین طیبی و مسلم اولاد قباد فرش قرمز پهن کنید. دو فوتسالیستی که برای دومین سال متوالی چمپیونز لیگ را فتح کردند. کاری نداریم فوتسال اهمیت فوتبال را ندارد. کاری نداریم توجه رسانه‌ها به فوتسال کمتر از فوتبال است اما آیا قهرمانی در چمپیونز لیگ، در هر رشته‌ای، یک افتخار بزرگ نیست؟ تا به حال هیچ بازیکن ایرانی در هیچ رشته ورزشی در اروپا به قهرمانی این قاره نرسیده است.

علی دایی سال ۱۹۹۹ همراه با بایرن مونیخ به آن فینال عجیب و غریب با منچستر یونایتد رسید. آن دیداری که هنوز در ذهن تمام فوتبالی‌ها باقی مانده. تا ثانیه‌های آخر بایرن پیش بود اما در وقت‌های اضافه و در میان ناباوری همگان، ۲ بر یک باخت تا قهرمانی را به تیم محبوب فرگوسن و نسلی چون بکام، اسکولز، نویل و.... بدهد. مهدی طارمی همراه با پورتو به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان رسید اما مغلوب چلسی شدند که همان سال قهرمان شد.  بنابراین دو قهرمانی متوالی حسین طیبی و مسلم اولاد قباد، ستارگان فوتسال ایران همراه با پالما در چمپیونز لیگ اهمیت فراوانی دارد. تنها چند روز بعد از فتح جام ملت‌های آسیا، این دو بازیکن راهی ارمنستان شدند تا همراه با پالما در فینال به مصاف بارسلونا، ابرقدرت فوتسال جهان بروند. بارسایی که معمولا قهرمانی اسپانیا را هم مال خود می‌کند. این فینال اما در نهایت با برد مقتدرانه و ۵ بر یک پالما برابر بارسا به پایان رسید تا حسین و مسلم برای دومین بار به جام قهرمانی اروپا بوسه بزنند. بدون شک مشابه این افتخار در تاریخ فوتسال تکرار نخواهد شد. دبل قهرمانی اتفاقی است که برای تیم‌های بزرگ هم رخ نمی‌دهد. پالما اما به لطف درخشش ستاره‌های ایرانی که نقش غیرقابل انکاری تا صعود تیم به فینال داشتند، توانست این جام را مال خود کند. 

واکنش حسین و مسلم
حسین طیبی به دلیل مصدومیت چهارسر ران در بازی فینال غایب بود. همانطور که جام ملت‌ها را هم از دست داد. مسلم اولاد قباد اما با آمادگی در فینال به میدان رفت و اتفاقا در ترکیب بود. این دو در فینال سال گذشته برابر اسپورتینگ برای پالما بازی کردند. حسین این بار مجبور بود از روی سکو بازی را تماشا کند.او به جام‌جم می‌گوید: «متاسفانه مصدومیت بد موقع سراغم آمد. هم جام ملت‌ها را از دست دادم و هم فینال چمپیونز لیگ را ولی باز خدا را شکر تیم قهرمان شد. این دبل قهرمانی چسبید.» او در این جام دو سه گل مهم برای تیمش زد و دو پاس گل هم داد. مسلم هم نقش مهمی در صعود داشت. او در لیگ قهرمانان ۶ گل به ثمر رساند و سه پاس گل داد. این در حالی است که او نقش پاسوری دارد.

مسلم بعد از این اتفاق مهم و تاریخی به جام‌جم می‌گوید: «اینجا حسین طیبی با مسلم اولاد قباد حضور ندارند، اینجا ایران حضور دارد. ما به اسم ایران بازی کردیم و به قهرمانی رسیدم. در رسانه‌های اسپانیایی می‌نویسند ما نمایندگان ایران هستیم. افتخار بزرگی است ولی از آنطرف توقع ما هم توجه بیشتری است. بارسلونا یک بازیکن ۱۸ ساله ژاپنی داشت. درست که بازی نکرد ولی اگر بارسا قهرمان می‌شد شک نکنید ژاپنی‌ها در بوق و کرنا می‌کردند که بازیکن ما هم در این قهرمانی بوده.» او درباره عملکرد خودش در این جام توضیح می‌دهد: «من ۶ گل زدم و سه پاس گل دادم. حتی تا مرز آقای گلی رفتم. یکی دیگر از بازیکنان تیم موفق شد دو گل بزند و با ۸ گل آقای گل جام شود که اتفاقا خیلی خوشحالم.»   مسلم اولاد قباد حالا به تمام افتخارات زندگی‌اش رسید. او بازیکن سال آسیا شده. به قهرمانی چمپیونز لیگ رسیده. قهرمان جام باشگاه‌های جهان شده و همراه با تیم‌ملی هم به افتخاراتی رسیده. اگر او بتواند یک روز همراه با ایران قهرمان جهان شود که دیگر نور علی نور است. حسین طیبی هم افتخارات زیادی در کارنامه دارد و هنوز برای همه جای سوال دارد چطورعنوان مردسال آسیا را دراین سال‌ها به او ندادند؟ حسین نیز موفق شدعلاوه بر قهرمانی درچمپیونز لیگ وجام باشگاه‌های جهان،همراه با ایران بارها قهرمان آسیا شود و در جام جهانی فوتسال هم تا نیمه نهایی برود. او همراه با تیم غیرت هم سال۲۰۱۹ نایب قهرمان اروپا شد.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: