آنالیز علی ایمانی مربی دروازه‌بان‌های فوتسال ایران را از عملکرد دروازه بان های جام ملت های آسیا بخوانید.
آنالیز علی ایمانی از عملکرد دروازه بان های جام ملت های آسیا

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، آنالیز علی ایمانی مربی دروازه‌بان‌های فوتسال ایران را از عملکرد دروازه بان های مسابقات جام ملت های آسیا بخوانید:

این مسابقات دستاوردهایی از لحاظ پیشرفت دروازه بانها از نظر بصری داشت. بنظرم اکثر تیمها در این بخش سرمایه گذاری کرده و برای این پست برنامه ریزی و از نظر بکارگیری در تاکتیکها طراحی کرده بودند.

امسال شاهد این بودیم که تیمهای متوسط نظیر کویت، عربستان، بحرین ، عراق و ویتنام هم دروازهبانهایشان خوب ظاهر شدند. شاید یکی از کامل ترین دروازه بانان جام عباس المرادوف ازبک بود که عملکرد چشم نوازی داشت و در اکثر بازیها بعضی از تاکتیکهای تیمی بر اساس استفاده از او بود.

وی دروازه بانی با فیزیک مناسب، بازی با پای عالی، جسور و چالاک که بدون استرس توپ را دریافت میکرد و بازی سازی انجام می داد و با پاس های رو به جلو، در عمق، معکوس و یک و دو باعث برتری عددی تیمش می شد و شاهد بودیم در گلهای تیمش نیز نقش کلیدی داشت.

ولانسیو لوپز استراتژی بازی تیم ازبک را با وجود این دروازه بان تا حدودی تغییر داده و از کیفیت بازی با پای این گلر در جهت کم کردن فشار تیمها و در هجوم استفاده لازم را برد.

دیگر دروازه بانی که با جسارت و چالاکی خاص خود نقش بسزایی در صعود تیمش داشت، فیروز بک مرودوف تاجیکستانی بود.این دروازه بان هم با عملکرد مناسبش در بازی های مقدماتی و یک چهارم نهایی توانست تیمش را برای اولین بار به جمع چهارتیم جام بیاورد. یک گلر شوت گیر و نترس با خروجهای بموقع که در جام عملکرد خوبی داشت.

سنبات گلر تایلند هم در این جام درخشید سرعت و چابکی و توپ گیری این دروازه بان باتجربه مثال زدنی بود.

محمدجواد صفری دروازه بان افغانستان هم بواسطه حضور در لیگ برتر ایران ، بسیار پخته و قابل اعتماد بود و نقش زیادی در صعود این تیم به جام جهانی داشت. عملکردش در بازی عراق و قرقیزستان فوق العاده بود، مخصوصا در چند ثانیه بازی با عراق، با تجربه خوب و دید محیطی عالی و ضربه مناسب با به ثمر رساندن گل ، کار عراق را یکسره کرد.

بک بولوت گلر قرقیزستان هم عملکرد خوبی داشت و اکثر بازیها کم اشتباه ظاهر شد و با شروع مجددهای عالی نقش کلیدی در تیمش داشت.

اما سرآمد تمام دروازه بانها مسعود محمدی بهترین گلر و صاحب دستکش طلای جام بود.
دروازه بان ایران در این تورنمنت پخته و باتجربه عمل کرد.

مسعود با آمادگی کامل و پس از سپری کردن یک فصل عالی با گیتی پسند و ثبت کلین شیت های زیاد، با انگیزه و روحی روانی و کیفیت بالا پا به این مسابقات گذاشت.

باتوجه به سیستم هجومی تیم ملی ایران ، محمدی در طول بازیهای جام ملتها عملکرد خوبی داشت و توپهای زیادی گرفت و در نیمه نهایی اوج درخشش بود و با یک بازی فوق العاده و سیو، چند موقعیت صددرصد گل و سیو دو پنالتی مقابل ازبکستان، تیم ملی را به فینال برد.

در بازی فینال با یک بازی درخشان و در خاتمه با گل زیبای خود، جام را بعنوان بهترین دروازه بان این دوره به پایان رساند.انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: