زری فتحی، داور فوتسال که برای مسابقات آسیایی مردان قضاوت می‌کند؛ تجربه این تورنمنت را توصیف نشدنی می‌داند.
زری فتحی: قضاوت در آسیا توصیف نشدنی است

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، در روزهای گذشته قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا، سر و صدای زیادی به پا کرده بود. سیزدهمین قهرمانی شاگردان وحید شمسایی، یکی از اتفاقات خوب ورزش ایران در روزهای گذشته بود اما جامعه فوتسال در این مسابقات سه نماینده دیگر هم داشت. ابراهیم محرابی افشار، زری فتحی و گلاره ناظمی، سه داور بین المللی فوتسال ایران هستند که به مانند دوره قبلی این‌بار در مسابقات جام ملت‌های مردان آسیا حضور پر رنگی داشتند. زری و گلاره البته به عنوان تنها داوران زن، برای قضاوت در این تورنمنت دعوت شده بودند و از این حیث هم، تابو شکن بودند.

زری فتحی، داور شیرازی فوتسال ایران که سال‌هاست در تورنمنت‌های مختلف برای زنان و مردان قضاوت می‌کند؛ حالا در گفت و گو با ما از لذت حضور در این مسابقات می‌گوید. او در ابتدای این گفت و گو گفت: قضاوت در این مسابقات، تجربه جدیدی نبود و دو سال قبل همین تجربه را کسب کرده بودم اما اگر بارها و بارها هم فرصت قضاوت در این مسابقات را پیدا کنم؛ کماکان یک حس بی‌نظیر خواهم داشت. این بالاترین سطح مسابقات فوتسال در آسیا است و افتخار میکنم که به عنوان یک زن ایرانی، در این رقابت‌ها حضور دارم.

1750595

فتحی در خصوص تفاوت این مسابقات با رقابت‌های داخلی گفت: خب ما در ایران به دلیل قوانین کشورمان فقط اجازه قضاوت در مسابقات زنان را داریم؛ سطح این مسابقات به هیچ عنوان با یکدیگر قابل قیاس نیستند؛ اما اگر بخواهم از یک حس بسیار زیبا بگویم، رقابت‌هایی که من قضاوت می‌کردم را شبکه ورزش پخش زنده داشت و مردم این مسابقات را دیده بودند.

او ادامه داد: در این مدت نظرات مردم برای من بسیار جالب بود. انرژی مثبت بسیاری از آن‌ها گرفتم و انگیزه‌ای که به من دادند؛ قطعا در ادامه راه باعث پیشرفتم خواهد شد.

فتحی در خصوص یکی از جذاب‌ترین نظرات مردم می‌گوید: بسیاری از مردم به من می‌گفتند که افتخار می‌کنند یک زن ایرانی در این رقابت‌ها حضور دارد. این پیام‌ها زیباترین دستاوردی بود که می‌توانستم داشته باشم.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: