همه تیم‌های حاضر در فوتسال جام ملت‌های آسیا ۱۰ روزی است در تایلند حضور دارند به جز چند تیم از جمله تیم ملی کشورمان ۲ روز قبل از مسابقات اعزام می شوند.
فدراسیون در باد غرور ۱۲ قهرمانی در آستانه فوتسال جام ملت‌های آسیا

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، مسابقات قهرمانی فوتسال جام ملت‌های آسیا یکی از مهمترین رقابت‌های آسیاست. اولین دوره این مسابقات در سال ۱۳۷۷ در کشور مالزی برگزار شد و بعد از آن هر ۲ سال یکبار این مسابقات برگزار شده است.

تیم ملی کشورمان در شانزده دوره برگزاری این مسابقات دوازده عنوان قهرمانی دو نایب قهرمانی دو عنوان سومی توانسته بدست آورد و در طول برگزاری این مسابقات همیشه نماینده ای از کشورمان جز بهترین بازیکن ،بهترین گلزن،بهترین مربی،بهترین خط حمله و....داشته است.

جام ملت‌های آسیا امسال در حالی قرار است از ۲۹ فرودین در تایلند برگزار شود ‌که تیم ملی کشورمان در این مسابقات حضور دارد و با تیم‌های ملی افغانستان،کویت،بحرین همگروه است و در اولین بازی ۳۰ فرودین باید به مصاف افغانستان برود.

نکته ای که در این دوره از مسابقات وجود دارد با توجه به سرمایه گذاری خوبی ‌که تیم‌های آسیایی در این سالها روی فوتسال داشتند به پیشرفت خوبی رسیدند. قطعا حضور در این مسابقات برای هر تیمی از جمله تیم ملی کشورمان آسان نخواهد بود.

امروز رودریگو مربی اسپانیایی تیم ملی تایلند به این موضوع اشاره داشته و اعلام کرده که تیم‌های ملی آسیایی با مربیان این قاره پیشرفت خوب داشته است البته این صحبت‌ها را قبلا وحید شمسایی سرمربی تیم ملی کشورمان بارها بیان کرده بود که فوتسال آسیا در حال پیشرفت است.

تیم ملی افعانستان که این روزها در تایلند حضور دارد توانسته نتایج خوبی بدست آورد از بازیکنان حاضر در کافا فقط ۳ بازیکن را به بازیهای آسیایی آورده و ۱۱ بازیکن جدید و مجموعا ۱۴ بازیکن را به جام ملت‌ها اعزام کرده است.

تیم‌ملی کویت که با کودتای بازیکنان ناظم الشریعه را مجبور به استعفا کردند به راحتی تایلند میزبان را شکست دادند در حالی که تیم تایلند با بازیکنان لژیونرش با رودریگو مربی اسپانیایی خود مدعی قهرمانی در جام ملت‌ها هستند.

ژاپن مدافع عنوان قهرمانی به همین صورت به جز یک بازیکن لژیونرش که حضور ندارد آنها با تیم اصلی خود وارد رقابت‌های جام‌ملت‌ها می شوند.

ازبکستان یکی دیگر از تیمهای آسیایی که میزبان جام جهانی ۲۰۲۴ هم است روز گذشته توانست قزاقستان که یکی از تیم‌های خوب اروپایی و در جام جهانی گذشته در مرحله یک چهارم نهایی توانست تیم‌ملی کشورمان را حذف کند و در پایان عنوان چهارمی جهان را بدست آورد در این مسابقات حضور دارد.

طبق اعلام AFC امسال قرار است بازیهای جام ملت‌ها روی پارکت برگزار شود و این در حالی است که تمامی تیم‌های حاضر در این مسابقات به جز چند تیم نزدیک به ۱۰ روز است که در تایلند اردو و بازبهای دوستانه خود را روی کفپوش پارکت برگزار می کنند.

این در حالی است که تیم ملی کشورمان ۲ روز قبل از مسابقات به بانکوک محل برگزاری مسابقات اعزام می شوند.

ظاهرا فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال با توجه به قهرمانی‌های مکرر تیم‌ملی کشورمان در آسیا فکر می کنند که مثل همیشه شاگردان شمسایی در مسابقات جام ملت‌ها کار راحتی در پیش رو دارند و همچنان در باد غرور ۱۲ عنوان قهرمانی در آسیا و سومی در جهان هستند.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: