به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، تیم ملی فوتسال کشورمان در اولین دیدار خود در تورنمنت ویتنام مقابل تیم زیر ۲۳ سال مراکش متحمل شکست ۵ بر ۴ شد.

دل نوشته ای بر احوال این روزهای فوتسال را به شرح زیر بخوانید.

"انگار قرار است فوتسال نیز راه فوتبال را برود و ما سالیان سال آرزوی قهرمانی آسیا بر دلمان بماند. آقایان به حساب متخصص اگر زود دست بکار نشوید، جام ملت های آسیا و قهرمانی آن و حتی صعود به جام جهانی را نسل‌های بعد هم تجربه نخواهند کرد. تا کی انتخاب‌های غلط، تا کی روابط دوستانه، تا کی شوآف و بازی رسانه‌ای!

اینجا تیم ملی است نه یک تیم لیگ برتر یا لیگ یکی، شما پرچم‌دار پر افتخارترین ورزشی گروهی ایران در آسیا هستید.

در این چندسالی که گذشت به شعار جوان‌گرایی عمل نکردید و تیم ملی روز به روز ضعیف‌تر از قبل شد. در این سال‌ها قهرمانی جام ملت‌ها را از ما گرفتید و تمام دلخوشیتان بردن رقبا در بازی‌های دوستانه‌ای بود که از ما ضعیف تر بودند.

کافی است کمی به عقب برگردید و نگاهی به عملکرد خود در تورنمنت برزیل بیندازید و بازی‌‌ای که با پاراگوئه کردید. راه دور نمیرویم از خود سوال کنید چرا به روسیه باختیم؟  پاسخ این سوال همان پاسخی است که چرا به مراکش باختیم. مسئولان فدراسیون به گوش باشید که زنگ خطر به صدا در آمده.

در تمام تیم‌های بزرگ دنیا شاهد اصول تاکتیکی منحصر به فردشان هستیم، آرژانتین با ماتیاس لوکوئیکس و ترکیبی از بازیکنان لژیونر و داخلی تیمی جذاب با سبک خاص با راس کاذب به همراه تبدیل ۳_۱ به ۴_۰ را ارائه می‌دهد.

برزیل با داشتن تکنیکی‌ترین لیگ دنیا به همراه ستاره‌های تراز اول خود یک سبک منحصر به فرد تکنیکی و تاکتیکی را ارائه می‌دهد که  تکنیک بازیکنان در خدمت کار تیمی است.

اسپانیا و پرتغال نیز هر دو دارای تفاوت‌های بی‌نظیری از لحاظ مدل و شکل بازی با یکدیگر و تمام تیم‌های فوق دارند. آیا کادر فنی تیم ملی  از  خود پرسیده‌اند که آن‌ها چگونه مدل ذهنی خود را به زمین بازی آوردند که ما نتوانستیم؟

تا کی باید متکی به تکنیک اولادقباد، آقاپور و سایرین باشیم. آیا راه‌های ایجاد فضا برای این بازیکنان کلیدی را به آن‌ها نشان دادیم؟ آیا از راس‌های مثل طیبی و احمدعباسی و توانایی آن‌ها در ایجاد فضا استفاده کردیم؟ آیا در دفاع تیمی اصول دفاعی خاص مدل ذهنی خود را پیاده کرده‌اید ؟

عالیجنابان کادرفنی، عملکرد هر بازیکنی آینه درون نمای سرمربی و کادر فنی آن تیم است.

شما نه تنها بعد فنی را باخته‌اید بلکه با رفتارهای بازیکنان در مقابل مراکش فرهنگ غنی ایران را زیر سوال بردید.

امیددارم نگوید منتقدین ما خائن و وطن فروش هستند. انسان‌های قوی از انتقاد، آجرهای خشتی می‌‌سازند تا پله‌های موفقیت خود را بسازند اما نقدهای منصفانه اهل فن با پاسخ‌های طعنه دار و کنایه آمیز و نیش دار شما مواجه می‌شود.

با خلوص نیت می‌گوییم موفقیت شما در عرصه بین المللی موفقیت تمام مربیان ایرانی است و عدم موفقیت شما خط زدن اعتبار تیم ملی است. در انتها متذکر می‌شویم تیم ملی ارثیه پدری کسی نیست و شجاعت داشته باشید و بخاطر این شکست تلخ و بهنگام از مردم و جامعه فوتسال عذرخواهی کنید.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: