تیم ملی بزرگسالان ایران مقابل تیم زیر ۲۳ سال مراکش شکست خورد.
شکست فنی و اخلاقی شاگردان شمسایی مقابل تیم زیر ۲۳ سال مراکش

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، تیم ملی فوتسال کشورمان در اولین دیدار خود در تورنمنت چهار جانبه ویتنام صبح امروز به مصاف تیم زیر ۲۳ سال مراکش رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد.

وحید شمسایی سرمربی تیم ملی در دوره ی  گذشته جام ملت های آسیا از عواقب جوانگرایی گفت و نایب قهرمانی و باخت مقابل ژاپن را نتیجه میدان دادن به جوان ها می دانست و در این دوره با دعوت از علی اصغر حسن زاده و سپهر محمدی بار تجربه تیم را افزایش داد اما با همه این تغییرات همیشه از نداشته هایش سخن گفته و از مشکلات نبود لژیونرها و مصدومیتشان و بعد هم زمین پارکت و مشکل سربازی علیرضا جوان که نیامده خط خورد و در آخر هم با مایه گذاشتن از بازیکنان که باید با قدرت از روی رقیبان آسیایی عبور کنند قول قهرمانی در آسیا را داد.

تیم‌ملی با پشت سر گذاشتن اردوی خود در تهران امروز در تورنمنت ویتنام مقابل تیم زیر ۲۳ سال مراکش به میدان رفت!  ۷ بازیکن تیم‌گیتی پسند که بهترین خط دفاع و برنامه های دفاعی را در لیگ ایران با اندیشه های محمد کشاورز به اجرا درآوردند در این دیدار مقابل تیم زیر ۲۳ سال مراکش ۵ گل دریافت کردند که نشان می دهد این نقص از بازیکنان نیست بلکه تاکتیک بی اثر تیم ملی را نشان می دهد، اندیشه هایی که با جوان ها نتیجه بخش نبود و با برگشت با تجربه ها هم در بازی مقابل تیم‌امیدهای مراکش حرفی برای گفتن نداشت.

اصغر حسن زاده، باقر محمدی با آمار کلین شیت های بی سابقه اش در لیگ برتر و سپهر محمدی با تجربه، محمدرضا سنگ سفیدی، محمدحسین درخشانی و علیرضا رفیعی پور خط دفاع بی نقص گیتی پسند در کنار سالار آقاپور که به گفته مربی تیم، شهاب سفال منش از مصدومیت جدی رنج می برد با یک گل تماشایی و شوت سهمگینی که روانه دروازه حریف کرد، یا یک شبه آسیب دیدگی اش برطرف شده و یا به زور مسکن و دارو به میدان رفته که اگر چنین باشد چه لزومی دارد که سلامتی بازیکن به این مهمی در یک بازی دوستانه نادیده گرفته شود.

اما سوال نگران کننده اینجاست که چرا امیدهای مراکش موفق شدند بزرگان فوتسال ایران که منتخب بهترین های لیگ هستند را اینگونه به چالش بکشاند و در نهایت شکست دهند. شکستی که در لحظه پایانی بازی با حرکت غیر ورزشی و خطرناک بهروز عظیمی به جنجال کشیده شد، تکل از پشت که سلامت و آینده یک بازیکن را می تواند تحت الشعاع قرار دهد و در میادین رسمی تاوان سنگینی برای تیم ملی به همراه خواهد داشت و همین حرکات غیر ورزشی در این دیدارهای تدارکاتی و درگیری که در پی داشت قطعا به وجه ایران  در آسیا و جهان به عنوان یکی از قدرت های فوتسال خدشه وارد خواهد کرد.

عامل قهرمانی در ورزش های تیمی علی رغم غیرت بازیکنان و تکنیک های فردی آنها حاصل هنر دست مربی نیز است که می تواند از تمام پتانسیل ستاره هایش در قالب تاکتیک های تیمی بهره ببرد اگر قرار باشد که بازیکن خودش بازی را پیش ببرد چه نیازی به سرمربی است.

به هر صورت تا جام ملت های آسیا ۲۰ روز دیگر زمان باقی است زمانی حساس و‌ حیاتی برای رفع نقص ها و ایراداتی که امید است در همین بازی های دوستانه برطرف شود و به جام ملت ها کشیده نشود.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: