• گروه مطلب:| خبر| فوتبال ساحلی|
  • کد مطلب:61433
  • زمان انتشار:شنبه 21 بهمن 1402-21:18
  • کاربر:سعید حسینی

فیفا در آستانه شروع جام جهانی فوتبال ساحلی آمارهای جالبی از تیم‌های ملی و بازیکنان منتشر کرده است.
جام‌جهانی فوتبال ساحلی؛ از رکورد جدید مسیگر تا حضور دو ایرانی در جمع ترین‌ها

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، در آستانه شروع جام جهانی فوتبال ساحلی 2024 در امارات، با اعداد و ارقام، آمارهای جالبی از تیم‌های ملی و بازیکنان منتشر کرده است. در این آمار سن، قد، مربیانی که در یک یا چند جام جهانی مربیگری و حتی بازی کرده اند و حتی بازیکنان با سابقه جام جهانی فوتبال ساحلی هم دیده می شود.

* آناتولی رپکوی بلاروسی با 197 سانتی متر بلند قدترین بازیکن جام جهانی 2024 امارات است. پس از شماره ده بلاروس، امیرحسین اکبری از ایران، اسلیدر آویلا از کلمبیا و پاپا ندویه از سنگال با 195 سانتی متر هستند. محمد لوها با 159 سانتی متر کوچکترین بازیکن جام از مصر است.

* ماریو نارسیسو با 70 سال سن، مسن ترین مربی تاریخ جام جهانی فوتبال ساحلی فیفاست. او 40 سال از همتای کلمبیایی خود سانتیاگو آلزاته بزرگتر است.

* برونو تورس 43 ساله مسن ترین بازیکن جام جهانی پیش روست. مدافع پرتغالی از 5 مربی و 16 مربی حاضر در جام جهانی 2024 پیرتر است. هیثم محمد 43 ساله از امارات متحده عربی چند ماه فقط از تورس کوچک تر است، دونا 41 ساله از اسپانیا و آنتونیو میجر و وادزیم بوکاچ 40 ساله ساله از بلاروس هستند.

* برای اولین بار در 19 سال گذشته، یک جام جهانی فوتبال ساحلی بدون حضور مائو برگزار می شود. پس از قهرمانی در موندیالیتو در ماه اکتبر، این دروازه بان جایگاه خود را در تیم برزیل به تله کو داد. البته رکورد 52 بازی مائو در ادوار جام جهانی فوتبال ساحلی در خطر نیست.

* اوسینو فایه دروازه بان سنگال و مسلم العرامی مهاجم عمان با 19 سال، تنها جوانان زیر 20 سال حاضر در این رویداد هستند. البته دو نوجوان 15 ساله در جام جهانی فوتبال ساحلی فیفا بازی کرده اند و سابقه بازی دارند. اراسموس ندلوو برای آفریقای جنوبی در سال 2005 و ابوعزیز برای نیجریه چهار سال بعد یعنی جام جهانی 2009.

* دونا از اسپانیا و مسلم مسیگر از ایران رکورد جدیدی را برای حضور در جام جهانی فوتبال ساحلی با بیشترین فاصله زمانی به نام خود ثبت خواهند کرد: 17 سال! بلچیور اسطوره پرتغال با 16 در رده دوم قرار دارد. در واقع در فاصله 17 سال، مسلم مسیگر، توانسته هر دوره که ایران به جام جهانی صعود کرده، در ترکیب تیم ملی فوتبال ساحلی ایران باشد که خیلی قابل توجه است.

* 12 بازیکن حاضر در جام جهانی فوتبال ساحلی امارات 2024 قبلاً جام جهانی فوتبال ساحلی فیفا را برده اند. بی مارتینز، لئو مارتینز، جردن سانتوس و برونو تورس به پرتغال در سال های 2015 و 2019 کمک کردند تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد و روبن بریلهانته، آندره لورنکو در قهرمانی دوم کنار پرتغال بودند. برونو خاویر، کاتارینو، داتینیا، فیلیپه، مائوریسینیو و رودریگو در سال 2017 با برزیل قهرمان جام جهانی شدند. این 12 بازیکن در جام جهانی 2024 امارات، حضور دارند.

* هشت مربی از 16 مربی در جام جهانی فوتبال ساحلی یعنی نیکو از بلاروس، علی نادری از ایران، تروکی تاباتا از ژاپن، فرانسیسکو کاتی از مکزیک، مامادو دیالو از سنگال، کریستین مندز از اسپانیا، توا زاورونی از تاهیتی و فرانسیس سابقه بازی دارند. فاربرف از آمریکا به طرز باورنکردنی هم بازی کرده و هم سرمربی بوده و نیکو در کنار مندز برای اسپانیا و در مقابل دیگر تیم ها بازی کرده است.

* فرانسیس فاربروف و توا زاورونی رکورد منحصر به فرد هفت جضور در جام جهانی به عنوان بازیکن و مربی را دارند و ظاهرا این روند را می خواهند ادامه دهند. آمریکا و تاهیتی، تیم‌هایی هستند که این دو در آنها هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی حضور داشته اند.

* پنج بازیکن که در جام جهانی 2024 امارات در دبی حضور دارند سابقه انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن در گالا را دارند. برونو خاویر (2014)، موریسینیو (2017)، جردن سانتوس (2019)، اوزو موریرا (2021) و بی مارتینز (2022) در سالهایی که نوشته شده بهترین بازیکن شده اند و گالا را برده اند. بی و رودریگو به همراه نوئل اوت فینالیست های گالای امسال هم هستند که البته بازیکن سوییسی، نتوانست به همراه تیمش به جام جهانی امسال راه پیدا کند.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: