• گروه مطلب:| خبر| فوتسال ملی|
  • کد مطلب:61325
  • زمان انتشار:جمعه 06 بهمن 1402-13:29
  • کاربر:زهرا حمیدی

حسین شمس، سرمربی سابق تیم‌ملی فوتسال ایران، نسبت به حواشی اخیر و پیرامون مشکلات لژیونرها و واهمه‌ای که در جامعه فوتسال حاکم شده است واکنش داد.
واکنش سرمربی سابق تیم ملی به غیبت لژیونرها؛شمس: شمسایی نباید نگران باشد

به گزارش پایگاه خبری2020، حضور ستاره‌های لژیونر فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا 2024 که خارج از تقویم فیفادی برنامه‌ریزی شده به اما و اگر کشیده و این فرمول پیچیده باعث خوف جامعه فوتسال، اعم از لژیونرها و مربیان تیم ملی شده است و همچنان مشخص نیست که آن‌ها، شمسایی و تیمش را در این رقابت‌ها که انتخابی جام جهانی نیز به شمار می‌رود، همراهی خواهند کرد یا نه.
با این حال، حسین شمس، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران معتقد است غیبت لژیونرها در آوردگاه آسیایی نباید چندان نگران کننده باشد.

 حسین شمس در گفت و گویی به مشکلات لژیونرهای فوتسال ایران برای همراهی تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ پرداخته است که در ادامه خواهیم خواند؛

بولت هوادارآقای شمس، قطعا از اتفاقاتی که رخ داده و صحبت‌هایی توسط آنتونیو وادیلو انجام شده، مطلع هستید، چه نظراتی دارید؟


صحبت‌های وادیلو سرمربی تیم پالما منطقی است و طبیعی خواهد بود که مربی تیمی همانند پالما با عنوان قهرمانی در اروپا و جهان، برای کسب موفقیت‌ در لیگ داخلی خواهان حفظ بازیکنانش باشد. زیرا این مربی تنها از ۱۶ بازیکن استفاده می‌کند، اما فوتسال ایران از صدها فوتسالیست با استعداد و با نبوغ بالا بهره می‌برد و هرگز وابسته به بازیکنی نبوده است. اگرچه باید در نظر داشته باشیم، که تک تک لژیونرهای ایرانی فوق‌العاده هستند اما اگر نگاهی به ادوار مختلف تاریخ بیندازید، بارها پیش آمده که ستاره‌ها در تورنمنت‌هایی تیم ملی فوتسال را همراهی نکردند اما بازیکنان جایگزین عالی عمل کرده و نتیجه گرفته‌ایم. به هر حال اگر مدیران پالما موافقت کنند که بسیار خوب و معرکه می‌شود اما اگر با مخالفت آن‌ها مواجه شویم، نباید چندان هم نگران این مسئله بود و می‌توان از دل لیگ، بازیکنان بسیار خوبی را انتخاب و عازم جام ملت‌های آسیا کنیم.

بولت هوادارپس شما اعتقاد دارید که مربیان تیم ملی و اهالی فوتسال نباید به این شدت نگران غیبت لژیونرها باشند؟


به نظر بنده و البته باید بگویم عقاید شخصی‌ام است، که غیبت بازیکنان لژیونر نباید نگران کننده باشد و تمرکز مربیان تیم‌ملی را مخشوش کند. زیرا فوتسال مملو از ستاره‌‌هاست که می‌توانیم به راحتی جای هر بازیکنی را پُر کنیم. اگر می‌خواهیم مسیر ترانسفر فوتسالیست‌های کشورمان به اسپانیا و سایر تیم‌های بزرگ اروپایی هموار باشد و نگاه ویژه‌ای به ما داشته باشند، نباید به هیچ وجه با آن‌ها وارد دعوا و چالش شویم، چون آن‌ها مقصر تقویم جام ملت‌های آسیا نیستند و در اصل باید به منافع خودشان فکر کنند. در کل امیدوارم آقای اصولی و اعضای فدراسیون با تعامل بیشتری با فدراسیون فوتبال اسپانیا و باشگاه‌های اسپانیایی، آن‌ها را نسبت به حضور ملی‌پوشان متقاعد نمایند. تا به این لحظه هم، کمیته فوتسال برای تیم ملی بابت بازی‌های دوستانه سنگ تمام گذاشته است.

بولت هوادارتیم گیتی‌پسند، تنها به یک امتیاز از پنج بازی آینده خود نیاز دارد تا قهرمان لیگ شود، از نگاه شما راز موفقیت این تیم چه چیزی بوده است؟

گیتی‌پسند اصفهان، در حال حاضر بهترین تیم ایران به شمار می‌رود و از مدیریت بسیار خوبی برخوردار است که دلیل اصلی این قهرمانی زودهنگام بوده است و البته وجود مربی قوی و با دانشی به اسم محمدکشاورز که در این فصل تیمش را استثنایی مدیریت کرد و دستیاران خوبی را کنارش می‌بیند که کمک شایانی را به وی می‌کنند. آقای پری‌آذر و کشاورز از ستاره‌های فوتسال ایران بوده‌اند و در مربیگری خودشان را ثابت کردند. با وجود بازیکنان تراز اول که خودشان با درخشش در این باشگاه و لیگ برتر، به پیراهن تیم ملی رسانده‌اند. همه این‌ها، باعث شده که نتایجی فوق‌العاده‌ای را کسب کنند و قهرمانی را به ارمغان بیاورند. بدون شک، گیتی‌پسند در سال آینده نیز قدرت خودش را حفظ می‌کند و مدعی اصلی خواهد بود. موفقیت یک تیم و تصاحب جام قهرمانی، جزئیات فراوانی را دارد که به همین سادگی نمیتوان آن را کالبد شکافی کرد. به مجموعه بزرگ گیتی‌پسند تبریک می‌گویم.

انتهای پیام/مطالب مرتبط