• گروه مطلب:| خبر| فوتسال ملی|
  • کد مطلب:61316
  • زمان انتشار:پنجشنبه 05 بهمن 1402-09:34
  • کاربر:سعید حسینی

وضعیت 4 لژیونر ملی‌پوش فوتسال برای حضور در جام ملت‌ها مشخص نشده است.
4 لژیونر فوتسال در آستانه ممنو‌ع‌الخروجی!

به گزارش پایگاه خبری ۲۰۲۰، تیم ملی فوتسال کشورمان قرار است در جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 و انتخابی جام جهانی که در فروردین در تایلند برگزار می‌شود شرکت کند اما همچنان وضعیت 4 لژیونر شاغل در اسپانیا یعنی مسلم اولادقباد، سالار آقاپور، سعید احمدعباسی و حسین طیبی برای حضور در جام ملت‌ها  مشخص نشده و در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 فدراسیون فوتبال در حال رایزنی با فدراسیون فوتبال اسپانیا است و در همین راستا مکاتبه‌ای  هم با  فدراسیون اسپانیا داشته اما متاسفانه ظاهرا فدراسیون اسپانیا نامه فدراسیون ایران را به باشگاه پالما و والدپیناس ارسال نکرده است و مجدداً فدراسیون فوتبال ایران مستقیماً با باشگاه‌های اسپانیا برای حضور چهار لژیونر فوتسال ایران در جام ملت‌های آسیا مکاتبه داشته است.

عدم مخالفت باشگاه‌های اسپانیا به این دلیل است که مسابقات آسیایی2024 و انتخابی جام جهانی در فیفادی قرار نگرفته و همانطور که سرمربی باشگاه پالما اعلام کرده آنها این بازیکنان را برای حضور در لیگ و حضور در جام باشگاه‌های اروپا نیاز دارند.

حال شنیده شده در صورتی که تیم ملی نتواند از لژیونرهای خود در بازی‌های آسیایی استفاده کند مجوز خروج این بازیکنان از سازمان نظام وظیفه لغو خواهد شد، به این دلیل که مجوز خروج مدت سه ماه این بازیکنان به پایان رسیده است و این مجوز به شرطی صادر شده که آنها بتوانند برای تیم ملی بازی کنند. این موضوع می‌توان یک خطر جدی باشد که این بازیکنان انگیزه حضور خود در تیم ملی را از دست بدهند و هم آینده ورزشی شان تحت تأثیر این موضوع بگیرد.

البته احسان اصولی ریاست کمیته فوتسال به شدت به دنبال حضور این چهار لژیونر در لیگ ناسیونال اسپانیا است و فدراسیون هم در این مورد مکاتباتی داشته چرا که این چهار ملی پوش جزو بازیکنان اصلی تیم ملی به شمار می‌روند. البته حسین طیبی مشکلی برای خروج و ورود در کشور ندارد فقط 3  ملی پوش شاغل در لیگ اسپانیا مسلم اولادقباد، سالار آقاپور، سعید احمدعباسی مشکل خروج  از کشور دارند اگر ایران به دنبال قهرمانی مجدد در آسیا و حضوری قدرتمند در بازی‌های جهانی 2024 است باید این لژیونرها در تیم ملی حضور پیدا کنند، چون ژاپنی‌ها مجوز همه لژیونرهای‌شان برای حضور در جام ملت‌ها صادر شده است.

این موضوع در حالی است که وحید شمسایی سرمربی تیم ملی وقت چندانی برای اعلام اسامی  نهایی بازیکنان خود ندارد و باید در اسفندماه اسامی 25 بازیکن حاضر در بازی‌های آسیایی را رسما به AFC اعلام کند.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: