سرمربی تیم مایورکا پالما که مهمترین عناوین فوتسال دنیا را به دست آورده است، درباره وضعیت حضور سه بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا صحبت کرد.
چراغ سبز سرمربی پالما برای حضور بازیکنان ایرانی در جام ملت ها/ آنتونیو وادیو: ایران نامزد قهرمانی جهان است

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، مایورکا پالما در دو سال اخیر بیشتر از هر تیم فوتسال جهان مورد توجه رسانه‌های ایران و جهان قرار گرفته است. این باشگاه در تابستان سال 2022 دو ستاره تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2021 یعنی حسین طیبی و سپس مسلم اولادقباد را به خدمت گرفت.

این تیم اسپانیایی در فصل 23-2022 با سرمربیگری آنتونیو وادیو به نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتسال اروپا راه یافت و در ادامه با غلبه بر تیم‌های پرتغالی اسپورتینگ و بنفیکا، قهرمانی قاره سبز را به دست آورد. مایورکا پالما در ادامه سالار آقاپور، بهترین بازیکن لیگ برتر فوتسال ایران در فصل 1401 را به خدمت گرفت و دو ماه پیش به همراه او، مسابقات جام بین قاره‌ای فوتسال جهان را با غلبه بر قهرمان آمریکای جنوبی (تیم کاسکاول برزیل) فتح کرد.

در شرایطی که درخشش مثلث ایرانی در اروپا مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته و به اعتبار فوتسال ایران می‌افزاید، یک مسئله سبب نگرانی کادر فنی تیم ملی کشورمان شده است. جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 که انتخابی جام جهانی 2024 به شمار می‌رود، از 29 فروردین تا 9 اردیبهشت 1403 و خارج از «فیفادی» برگزار می‌شود. به این ترتیب کادر فنی تیم مایورکا پالما می‌تواند طیبی، اولادقباد و آقاپور را برای جام ملت‌های آسیا در اختیار تیم ملی ایران نگذارد.

در همین راستا، گفت و گویی با درباره سال طلایی پالما با سرمربی این تیم شده که در زیر آمده است.

2023 سال درخشانی برای مایورکا پالما بود و قهرمانی اروپا و جهان را برای تیم شما به ارمغان آورد. اتفاقی که شاید برای باشگاه تکرارنشدنی باشد.

یک سال فوق‌العاده را پشت سر گذاشتیم. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات بین قاره‌ای عناوین بسیار مهمی برای ما بود که کسی انتظار نداشت تیم پالما به آن دست یابد. ما در رتبه اول لیگ قرار گرفتیم (پیش از رقابت در مرحله پلی‌آف) و بیشترین گل را در لیگ اسپانیا زدیم؛ کاری که هیچ‌یک از تیم‌های بزرگ کشور نکردند.

فوتسال , حسین طیبی , تیم ملی فوتسال ایران , لژیونرهای فوتبال ایران ,

با این حال شرایط در فصل 24-2023 چندان خوب پیش نرفت. پالما در جایگاه پنجم جدول لیگ اسپانیا روزگار می‌گذراند.

تیم شرایط خوبی دارد. ما تغییرات زیادی را پشت سر گذاشتیم و تیم جدیدی ساختیم. از دوران پیش‌فصل با مشکلاتی چون مسئله ویزا و مصدومیت بازیکنان مواجه شدیم. بازیکنان با قهرمانی جام بین قاره‌ای، عبور از دو مرحله لیگ قهرمانان اروپا و صعود به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها، از پس بازی‌های پُرتعداد شش ماه اخیر برآمدند. همچنین به جمع هشت تیم نهایی جام حذفی اسپانیا رسیدیم و موافق نیستم که نتایج بدی گرفته‌ایم. ما سه امتیاز کمتر از تیم دوم داریم.

در این فصل از عملکرد حسین طیبی، مسلم اولادقباد و سالار آقاپور رضایت دارید؟

از این بازیکنان راضی هستیم. طیبی و مسلم آشنایی بیشتری با مسابقات اسپانیا دارند و در سطح بسیار خوبی بازی می‌کنند. طیبی از اولین روز فصل پیش کمک زیادی به ما کرد و عملکرد بسیار خوبی داشت. حسین امسال هم با وجود اینکه دیدارهای زیادی را به‌خاطر مصدومیت از دست داد، هنوز در میان بهترین گلزنان لیگ قرار دارد. طیبی 1.5 ماه است که برای پالما بازی نکرده و امیدواریم به سطح خوب خودش بازگردد.

شرایط برای مسلم فصل گذشته کمی غیرمعمول بود و او با مشکلاتی چون مصدومیت و دوری از تمرینات دست و پنجه نرم می‌کرد. این بازیکن امسال در سطح بسیار بالایی قرار دارد، خیلی خوب بازی می‌کند و گل‌های مهمی می‌زند. مسلم کمک بسیاری به ما می‌کند و باید خودش را در این سطح نگه دارد. او می‌داند در بازی‌های مهم باید چه کند. سالار آقاپور به دلیل پیچیدگی بازی در این لیگ متفاوت دوران سختی داشت، اما رفته‌رفته با تیم هماهنگ‌تر می‌شود.

فوتسال , حسین طیبی , تیم ملی فوتسال ایران , لژیونرهای فوتبال ایران ,

مسئله‌ای که ذهن اهالی فوتسال و کادر فنی تیم ملی ایران را به خود مشغول کرده، احتمال غیبت طیبی، مسلم و سالار در جام ملت‌های آسیاست. این رقابت‌ها خارج از فیفادی برگزار می‌شود و باشگاه مایورکا پالما این اختیار را دارد که اجازه خروج این بازیکنان از اردوی تیم را ندهد. شما اجازه حضور این سه بازیکن در جام ملت‌های آسیا را می‌دهید؟

هنوز زمان زیادی تا آوریل (شروع جام ملت‌های آسیا 2024) پیش رو داریم و همان زمان درباره این نکته صحبت می‌کنیم. ما با مقامات فدراسیون فوتبال ایران ملاقات می‌کنیم و به توافق مطمئنی می‌رسیم.

دیدارهای لیگ برتر و تیم ملی ایران را پیگیری می‌کنید؟ به نظر شما تیم ایران پتانسیل کافی برای رقابت در مراحل پایانی جام جهانی و حتی قهرمانی این مسابقات را دارد؟

من لیگ ایران را دنبال می‌کنم. تیم ملی ایران از استعدادها و توانایی‌های زیادی بهره می‌برد و بازیکنان این تیم، ذهنیت پیروزی و رقابتی دارند. من قابلیت قهرمانی جهان را در آنها می‌بینم. به نظرم تیم‌های زیادی چون اسپانیا، برزیل، پرتغال، آرژانتین، مراکش، ایران و روسیه هستند که نامزد قهرمانی جهان محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم

مطالب مرتبط


  • برچسب ها: