به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، حدود دو سال از سرمربیگری وحید شمسایی در تیم ملی فوتسال می‌گذرد و این بازیکن پر افتخار فوتسال ایران و آسیا در آغاز کار، وعده جوان‌گرایی و تغییر نسل داد تا جایی که بزرگانی نظیر علی اصغر حسن‌زاده  را از تیم ملی کنار گذاشت و علت نتیجه نگرفتن در جام ملت‌ها و شکست در فینال برابر ژاپن را هزینه این تغییر نسل عنوان کرد.

اما حالا بعد از سپری شدن این مدت، وحید شمسایی هنوز به ترکیب اصلی خود نرسیده و در هر اردو بازیکنان مختلفی را فرا‌می‌خواند. نمونه‌اش محمدحسین بازیار که زمانی او را آینده تیم ملی می‌دانست اما حالا حتی به اردو هم دعوتش نمی‌کند. از سوی دیگر وقتی به ترکیب ایران در بازی دوستانه برابر روسیه که همین هفته پیش برگزار شد نگاه می‌کنیم، حسن‌زاده‌ای را می‌بینیم که به دلیل جوانگرایی از تیم ملی دور بود ولی حالا مجددا در ترکیب اصلی قرار گرفته و این در شرایطی‌ست که آقای گل فعلی لیگ برتر فوتسال ایران یعنی امیر خون‌جهان، در مجموع این دوبازی حتی یک دقیقه هم در ترکیب قرار نمی‌گیرد.

از سویی دیگر در برنامه ۲۰۲۰ عنوان شد که تیم ملی بعد از بازی اول، بجای استراحت و ریکاوری و آنالیز‌ بازی حریف، به باغی در حوالی لار رفته و تا ساعات پایانی شب، آن‌جا حضور داشته و صبح روز بعد در شرایطی که باید ساعت ۱۳:۱۰ دقیقه یعنی کمتر از ۱۷ ساعت پس از بازی اول باید خود را برای بازی دوم  آماده می‌کرده، در مراسمی دیگر که طی آن قالیچه به ملی ‌پوشان و کادر فنی اهدا شد، حضور داشته. در نهایت نتیجه این همه بی‌نظمی، شکست سنگین و دور از انتظار ایران با نتیجه ۶-۲ بود که باعث سقوط یک پله‌ای در رنکینگ جهانی شد.

بنظر می رسد جوانگرایی شمسایی آنطور که وعده داده بود رنگ باخته و سرمربی تیم ملی از این حربه فقط در دفاع از نتایج ضعیف خود استفاده می کند. از طرفی اینکه سرمربی تیم ملی در زمان ناظم الشریعه نسبت به امانی بودن و برگرداندن البسه به فدراسیون همیشه اعتراض داشت اما ظاهرا در اردوی لار، کریمیان سرپرست تیم ملی با بازیکنان ملی پوش نسبت به امانی بودن البسه ها صحبتی داشته که آنها امانی تحت اختیارشان است و پس از اردو بخشی از آن را از بازیکنان پس گرفته که شمسایی نسبت به این موضوع عکس العملی از خود نشان نداده است.

انتهای پیام/مطالب مرتبط