تیم ملی فوتسال در دو دیدار دوستانه ۸ گل از روسیه دریافت کرد.
عملکرد ضعیف تیم ملی مقابل روسیه؛ دریافت ۸ گل در دو بازی!/باختیم بد هم باختیم

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، تیم ملی فوتسال کشورمان در دو دیدار دوستانه بمصاف تیم ملی روسیه رفت.

در دیدار اول شاگردان شمسایی با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود را شکست دادند و در دیدار دوم با نتیجه غیر قابل تصور و ۶ بر ۲ از روسیه شکست خوردند.

این در حالی است که بعضی ها از کارشناسان و  سرمربی تیم ملی روسیه در کنفرانس خبری خود ضعف در پاورپلی را مشکل تیم ملی عنوان کردند اما به نگاه کارشناسی در این دو دیدار تیم ملی برنامه خاصی نداشت و ضعف های زیادی نمایان بود.

شمسایی از تقریبا نزدیک به دو سال حضورش در تیم ملی در دو تورنمنت تایلند شرکت کرده که فقط در یکی عنوان قهرمانی را کسب کرد و در جام ملت های آسیا نیز نتوانست از عنوان قهرمانی ایران دفاع کند و با قبول شکست مقابل ژاپن به نایب قهرمانی بسنده کرد.

در دیدار مقابل روسیه شمسایی مجبور به دعوت علی اصغر حسن زاده شد که این روزها نمایش قابل قبولی در لیگ داشته و با بهترین های فوتسال کشور بمصاف روسیه رفت.

در این دو دیدار هر چند طیبی و اولادقباد بدلیل مصدومیت حضور نداشتند اما نمیتوان شکست سنگین مقابل این تیم را به عدم حضور این دو بازیکن ربط داد چرا که در مقابل نیز تیم ملی روسیه از چهار بازیکن اصلی خود بهره نبرد.

اما نکته ای که وجود دارد و در تمامی اردوها شاهدش هستیم و اینکه در قوانین روز مربیگری دنیا هم وجود دارد، سرمربی تیمها باید در کنار زمین شاهد ریز عملکرد بازیکنانشان در اردوها و غیره باشند. اما متاسفانه سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان  بجای دیدن عملکرد  ملی پوشان در کنار زمین آنها را بصورت  ۲ یا ۳ تیم تقسیم  و خودش هم در یکی از این تیمها بازی می کند .

حال سوالی که مطرح است مربی که در جریان بازی خسته و تمرکز لازم را نسبت به عملکرد بازیکنان در جریان بازی ندارد  چگونه می تواند آنها را از نظر فنی ارزیابی کند تیم ملی یک کشور یک تیم باشگاهی و یا محله ای نیست و متعلق به تمامی مردم ایران است.

پیشنهاد می شود که شمسایی سرمربی تیم ملی کشورمان بعنوان یک مربی حرفه ای این موضوع را در نظر بگیرد و در کنار زمین و در آرامش و تمرکز بیشتر  بهتر می توانند عملکرد ملی پوشان را زیر نظر بگیرد.

انتهای پیام/مطالب مرتبط