تیم آلومینیوم اراک در سال نخست حضورش در لیگ برتر بدنبال بقا خواهد بود.
بررسی عملکرد آلومینیوم اراک در لیگ برتر فوتسال/بقا؛ هدف اصلی در سال نخست

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، همین چند ماه قبل بود که دو‌تیم آلومینیوم اراک و شهرداری ساوه در لیگی ماراتن گونه، سخت و طاقت فرسا، توانستند جواز حضور در لیگ برتر فوتسال را کسب کنند.

آلومینیوم شاخص ترین تیم صعود کننده، در دیدار پایانی خود توانست رعد اصفهان را با نتیجه ۵ بر یک شکست دهد و با ۱۸ امتیاز راهی لیگ برتر شود، موفقیتی بزرگ که به کلکسیون افتخارات باشگاه اضافه شد.

همه این اتفاقات در حالی رقم خورد که مدت کم ابتدای فصل و همچنین بسته شدن ۱۱ تیم دیگر و گزینش بازیکنان موردنظر مربیان باشگاه، کار سختی برای تشکیل یک تیم قدرتمند و حرفه‌ای رقم زد و با این تفاسیر کار برای تیم تازه راه یافته به لیگ برتر آلومینیوم بسیار سخت و دشوار شد.

صعود به لیگ برتر در حالی برای آلومینیوم سازان رقم خورد که فوتسال اراک در لیگ دسته اول جایگاه متغیری داشت و در فرایندی حرفه‌ای و با برنامه‌ریزی اصولی به این مهم دست یافت تا افتخاری دیگر بر تارک باشگاه فرهنگی ورزشی آلومینیوم اراک، دست‌اندرکاران فعال در این باشگاه از مدیرعامل گرفته تا مدیر سازمان فوتسال تا هیات مدیره، کارکنان و از همه مهمتر مربیان و بازیکنان بدرخشد.

ایرالکویی ها پس از مسجل شدن صعودشان به لیگ برتر سکان هدایت فوتسال خود را به دستان «رضا کردی» مربی نام آشنای کشورمان سپردند. مدیران باشگاه در مذاکرات اولیه با کردی، به کار گیری دستیاران بومی را به منظور بالا بردن سطح تجربه سرمایه های استانی و یکی از اهداف اولیه باشگاه عنوان کردند، کردی نیز با همین استدلال برای تقویت بومی‌ها تلاش کرد تا با بها دادن به بازیکنان بومی و حتی جوان اتفاق جدیدی را رقم زند.

از سوی دیگر برگزاری ۲۰ جلسه نشست و دعوت از نخبگان فوتسال استان جهت شرکت در تمرینات و استفاده از تجربیات آنها برای حضور موفق در لیگ برتر، از جمله دستاوردهای سال جاری بود که منجر به کشف چند جوان مستعد بومی شد، تجاربی شیرین که زیربنایی محکم برای تیم فوتسال لیگ برتری اراک است.اما ذکر نکته ای لازم به نظر می رسد و آن اینکه شاید بعضی از نتایج تیم فوتسال آلومینیوم باب میل هواداران مشتاق این باشگاه نباشد، چرا که از کردی و یارانش بیش از نتایج فعلی انتظار می‌رود، اما باید بپذیریم برای فعالیت در سال اول لیگ برتر باید زیرساخت ها برای حضور تیم در رقابت‌ها فراهم شود، امری که شاید نیاز به سابقه و تجربه بیشتر دارد، چرا که فوتسال آلومینیوم اولین تیم فوتسال لیگ برتری اراک است.

از سوی دیگر کارشناسان معتقدند فوتسال اراک به دلیل کم توجهی باشگاه‌ها در بخش تیم‌های پایه از شرایط خوبی برخوردار نیست و طی این سال‌ها بار اصلی فوتسال بر دوش شرکت آلومینیوم و بازیکنان قدیمی این رشته بوده که با کنار رفتن آنها عملاً اتفاق خاصی در این بخش نیفتاده به جز تک ستاره‌ها.

سازمان فوتسال آلومینیوم به صورت شبانه روزی اجرای این پروسه را در دستور کار خود قرار داد و بر اساس بودجه اعلامی هیات مدیره و داشته‌های تیم، نسبت به تکمیل تیم و کسب تجربه در راه حرفه‌ای شدن گام نهاده است و البته که آلومینیوم در ابتدای راه بوده و مسیری پر فراز و نشیب پیش خواهد داشت.

بهترین تصمیم مدیران این مجموعه حمایت و تقویت تیم در راستای کسب نتایج ارزشمند و حضور آبرومندانه در لیگ و در نهایت حفظ سهمیه که در سایه خون دل خوردن‌های فراوان به دست آمده، می باشد.

اگر به جدول مسابقات، نگاه کوتاهی بیندازیم در حال حاضر فوتسال آلومینیوم با ۱۰ امتیاز رتبه دهم جدول را یدک می‌کشد که زمان برای صعود به رتبه‌های بالاتر را دارد و این مهم نیز به گواه کارشناسان شدنی است.

انتهای پیام/مطالب مرتبط