کارشناس فوتسال کشورمان گفت: تیم ملی باید برای هر بازی برنامه داشته باشد در غیر این صورت کارش در ادامه راه سخت خواهد بود.
افضل: آمریکا ضعیف‌تر از تیم‌های لیگ یکی ایران بود/ باید با برنامه‌تر باشیم

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، علیرضا افضل در خصوص پیروزی 4 بر 2 تیم ملی فوتسال ایران مقابل آمریکا و عملکرد این تیم اظهار داشت: بازیکنان و کادرفنی خیلی خوبی داریم که چند سال است کنار یکدیگر هستند. همین موضوع توقعات را بالا برده و تیم ملی باید خیلی بهتر از این کار کند. آمریکا اصلاً جایگاهی در فوتسال ندارد و تیم‌های لیگ یکی ما هم قوی‌تر از آمریکا هستند.

وی افزود: آمریکا نمی‌توانست 4 پاس متوالی به هم بدهد اما آنقدر بد بودیم که آنها جسارت پیدا کردند به سمت دروازه ما بیایند. نباید اجازه دهیم تیم‌هایی مانند آمریکا مقابل ما «پاورپلی» کرده و با 5 بازیکن به سمت دروازه ما حمله کنند. در بازی با صربستان هم تیم ما آنطور که باید؛ نبود. باید از تیم ملی حمایت کنیم ولی به عنوان یک مربی نگران هستم. باید بدانیم هیچ تیمی ضعیف نیست و همه کشورها برای بقا در مسابقات می‌جنگند.

این مربی تصریح کرد: هدف و نوع بازی ما در هشت سال قبل این بود که سه نفر عقب توپ را به بازیکنان راس می‌ رساندند و سپس به حمله اضافه می‌شدند، اما آمریکا از نیمه زمین خود دفاع می‌کرد و همین موضوع باعث شده بود نتوانیم به هدف‌مان برسیم.

افضل در واکنش به این موضوع که به نظرش تیم ملی می‌تواند موفقیت‌ دوره قبل را تکرار کند یا خیر؟ گفت: ناظم‌الشریعه از لیگ برتر انتقاد می‌کند اما خودش سه ماه وقت داشت تا با تیم ملی کار کند که بیشتر روی مسائل بدنی کار کرده است. وقتی بازیکن راس‌مان از کار می‌افتد دیگر برنامه‌ای برای حمله نداریم. الان وقت تخریب نیست اما نقاط ضعف‌مان را می‌گوییم تا شاید کادرفنی از آن استفاده کند و برای بازی های بعد برطرف شود. نباید بازیکنی مانند صمیمی به لحاظ ذهنی آنقدر ناآماده باشد که توپ را بیرون محوطه جریمه بگیرد. تاکنون چنین اشتباهی از او ندیده بودم. این یعنی بازیکن از لحاظ ذهنی آماده نیست. باید برای هر بازی برنامه داشته باشیم اما اگر بخواهیم همین طور پیش برویم کارمان سخت خواهد بود.

انتهای پیام/مطالب مرتبط