• گروه مطلب:| خبر| فوتسال بانوان|
  • کد مطلب:43294
  • زمان انتشار:يکشنبه 06 آذر 1401-11:55
  • کاربر:محمد محمدی

سوپرلیگ فوتسال زنان ایران درحالی هفته یازدهم را پشت سر گذاشت که اغلب مربیان تیم‌ها نسبت به برگزاری این لیگ معترض هستند.
با آماتورترین سوپرلیگ جهان آشنا شوید

به گزارش پایگاه خبری 2020، روز گذشته درحالی هفته یازدهم سوپرلیگ فوتسال زنان با انجام چهار دیدار آغاز شد که در پایان این چهار دیدار اغلب مربیان نسبت به شرایط برگزاری این مسابقات معترض بودند، جالب این است که در این بین هم مربیان تیم‌های پیروز و مربیان تیم‌های شکست خورده اتفاق نظر داشتند و این اعتراض‌ها مختص به تیم‌های بازنده نبود. این اعتراضات زمانی جالب توجه می‌شود که بدانید فوتسال زنان ایران مدافع عنوان قهرمانی در آسیاست و بروز چنین مشکلاتی در لیگ‌های سطح پایین کشورهای دیگر هم رخ نمی‌دهد.

جدول رسمی و آمار کارت‌های مسابقات کجاست!؟

یکی از اعتراض‌های مشترک مربیان نسبت به مشخص نبودن تعداد کارت‌های بازیکنان، مربیان و همین طور عدم دسترسی عموم به جدول رسمی مسابقات است. درحالی که این مسابقات نه پخش زنده دارد و نه آمار آن در سایت فدراسیون و سازمان لیگ ثبت می‌شود، مسئولین برگزاری مسابقات از ارائه اطلاعات کافی به تیم‌ها نیز خودداری می‌کنند و عملاً در سازمان لیگ فوتسال این وظیفه به شخصی محول نشده است تا با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی مسابقات، نگرانی مربیان در خصوص محرومان مسابقات و ایجاد ناعدالتی بیشتر شود.

حضور ناظر داوری در سوپرلیگ فوتسال زنان دل‌بخواهی است!

درحالی که بر اساس قانون، برگزاری مسابقات باید با حضور ناظر داوری و فدراسیون باشد، برخی از مسابقات فوتسال بدون حضور ناظر برگزار می‌شود و همین امر موجب اعتراض برخی از مربیان شده است. عاطفه رضایی، سرمربی مس رفسنجان که روز گذشته موفق به شکست ملی‌حفاری شده و در روزهای گذشته نیز به دلیل اعتراض به داوری با جریمه مواجه شده است، در همین خصوص می‌گوید که داوری‌ها مشکل دارد و دیدار امروز ما بدون حضور ناظر برگزار شد و گویا کمیته داوران سطح قضاوت را انقدر بالا می‌داند که نیازی به حضور ناظر نمی‌بیند.

تأخیر در شروع مسابقات به دلیل زمین روغنی!

پریسا امامی، سرمربی تیم پالایش نفت نیز پس از دیدار روز گذشته برابر رایزکو صفادشت گفت: یک روز پیش از مسابقه به ناظر بازی گفتیم که این سالن سرد است و امکان مسابقه وجود ندارد که قرار بود بررسی و حل شود اما نه تنها این موضوع حل نشد بلکه در ساعت برگزاری متوجه شدیم که زمین روغنی است تا تمیز کردن آن بازیکنان من مجبور شدند سه بار گرم کنند و این مسابقه با یک ساعت تأخیر شروع شد. سازمان لیگ باید پیگیر مشکلات میزبانی تیم‌ها باشد.

پخش بازی‌ها به هر طریقی غیر قانونی است!

درحالی که در جلسه‌ی قرعه‌کشی مسابقات از کسب مجوز پخش مسابقات از طریق لایو اینستاگرامی خبر داده شده بود، شنیده‌ها حاکی از این است که چند تیم برای پخش مسابقات از صفحه‌ی رسمی باشگاه خود اقدام کرده‌اند اما این درخواست با مخالفت مسئولین سازمان لیگ مواجه شده است.

تیم‌های درخواست‌کننده در این خصوص می‌گویند که در پاسخ به پیگیری‌های ما فقط می‌گویند درخواست شما “خلاف قانون” است درحالی که خودشان از کسب این مجوز به باشگاه‌ها خبر داده بودند.

انتهای پیام/مطالب مرتبط