از فرش به عرش؛

شاگردان عاطفه رضایی پس از سه فصل حضور در لیگ برتر توانستند نام خود را در کنار برترین باشگاه‌های جهان قرار دهند و در لیگ فوتسال زنان ایران نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.
قصه رویایی یک تیم که حالا مدعی عنوان جهانی است!

به گزارش فوتسال ۲۰۲۰، چهار سال قبل بود که مدیران باشگاه مس رفسنجان تصمیم گرفتند تا رسما به عرصه فوتسال زنان ورود کرده و در این رشته نیز اقدام به تیمداری کنند؛ آغاز کار از رقابت‌های لیگ یک و بلافاصله کسب جواز صعود به لیگ برتر. شاگردان عاطفه رضایی در لیگ سیزدهم فوتسال زنان ایران، اولین تجربه خود را سپری کردند، تجربه‌ای که با توجه به تیم جوان و تازه‌وارد، تجربه موفقی به نظر می‌رسید چرا که آن‌ها توانستند در جدول 12 تیمی مسابقات، عنوان هفتم را از آن خود کنند.

 

در لیگ چهاردهم، دختران مس برای رسیدن به آرزوهای خود، شگفتی‌سازی کردند و مقابل مدعیان ایستادند تا جایی که یکی از چهار مسافر مرحله پلی‌آف بودند و حتی خود را تا پای فینال لیگ چهاردهم هم رساندند اما در آن‌جا، تیمِ جوان و کم‌تجربه مس در تقابل با نامی‌نو اصفهان که هم روی نیمکت و هم در ارنج ستارگان ملی پرشماری را داشت بازی را واگذار کردند و نایب قهرمانی لیگ را جشن گرفتند.

 

 

شاگردان رضایی نایب‌قهرمانی اوج رویاهایشان نبود و به خودشان برای رسیدن به آرزوهایشان باور داشتند؛ فصل گذشته لیگ برتر فوتسال زنان در حالی دنبال شد که مسی‌ها پای ثابت حضور در جمع مدعیان بودند و با پشتکار خود و البته خیالی آسوده، خود را به مرحله پلی‌آف رساندند و پس از آن هم فینالیست شدند. تقابل فینال مقابل ساپیایی که به مانند مس، تیمی جوان و پرانگیزه داشت. اما مسی‌ها از تجربه نیمه‌تمام سال گذشته خود درس گرفته بودند و قهرمانی را از چنگ خودروسازان در آوردند تا این‌چنین خود را از سطح پایین به عرش فوتسال زنان ایران برسانند.

 

قهرمانی که برای مس و کادرفنی و بازیکنانش، آورده بسیاری داشت؛ نگاهی به لیست فوتسال پلنت و ترین‌های سال 2020 این آورده‌ها را به خوبی نشان می‌دهد. قرارگیری نام تیم فوتسال زنان مس رفسنجان در میان 10 تیم برتر زنان سال در کنار کاندیداتوری عاطفه رضایی برای قرار گرفتن در جمع 10 سرمربی برتر زنان در سال 2020، کاندیداتوری زینب کرمی در کنار 9 سنگربان دیگر برای رسیدن به عنوان بهترین دروازه‌بان برتر زنان در سال 2020 و دست آخر هم حضور فاطمه اعتدادی، ستاره، کاپیتان و باتجربه‌ترین مهره مس در سالیان گذشته در میان 10 بازیکن برتر زنان سال.

 

 

این‌که در نهایت رقابت میان ترین‌ها، چه رتبه‌هایی نصیب باشگاه مس و کادر وابسته به آن خواهد شد، هنوز مشخص نیست اما آن‌ها با سیر صعودی استثنایی و تحسین‌برانگیز در سه سال گذشته، خود را بر بام فوتسال زنان ایران رسانده‌اند و به قول معروف، کاری کرده‌اند کارستان؛ تیمی با شاکله بومی و حضور چند بازیکن غیربومی و البته تحویل یک جین بازیکن به تیم‌های ملی جوانان و بزرگسال. قصه ورود مس به عرصه فوتسال زنان و شکوفایی در آن، شاید برای آنهایی که قصد ورود به این عرصه را دارند، جذاب و خواندنی باشد و آن‌ها را بیش از پیش به ورود به این عرصه ترغیب کند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0