تیم فوتسال شهید منصوری قرچک بار دیگر در سطح اول فوتسال کشور حضور پیدا کرد تا هواداران فوتسال را شاد کند .
قرچکی ها به دنبال نابودی سهمیه لیگ برتری شهیدمنصوری!

به گزارش فوتسال ۲۰۲۰، باشگاه شهید منصوری قرچک با کسب ۱۳ عنوان کشوری و آسیایی به عنوان یکی از ریشه دارترین تیم های فوتسال کشور  محسوب میشود که در سال ۱۳۹۵ با اعلام مدیران این باشگاه بدلیل عدم انجام تعهدات و حمایت مسئولین وقت شهر قرچک عطای تیمداری را به لقایش بخشیدند تا برغم تلاشهای زیاد هواداران متعصب و عظیم این تیم؛ پرونده این باشگاه باقدمت و محبوب بسته شود .

پس از منصوری، مقاومت بعنوان نماینده قرچکی ها در لیگ برتر مدتی حضور داشت که هیچ وقت نتوانست نتیجه ای درخور شان مردم فوتسال دوست قرچک را به ارمغان بیاورد و سهمیه آن در سال ۹۸ به ستارگان ورامین فروخته شد. سال گذشته هم شهرداری قرچک با خرید امتیاز لیگ دسته اول کشور و هزینه های بسیار بالا بدلیل اشتباهات مدیریتی در جذب یک بازیکن غیر مجاز با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از صعود به پلی آف لیگ برتر باز ماند و قرچکی ها هیچ وقت نتوانستند روزهای خوش فوتسالی با منصوری را تکرار کنند.

 در حالی که فوتسال کشور نیاز مبرمی به تیم‌های ریشه دار دارد و خواهد داشت، سال جاری در یک اقدام بسیار شایسته، مدیران دو باشگاه منصوری قرچک و ستارگان ورامین با یکدیگر متحد شدند تا قرچکی ها  بار دیگر به لیگ برتر فوتسال بازگردند.

طبق گزارشات، اخبار و تصاویر آرشیویی  این تیم طی یک مراسم باشکوه و در میان استقبال مسئولین و هواداران به قرچک بازگشت و موجی از شادی و شعف را بین مردم و جوانان بوجود آورد و بارها مسئولین شهری، فرماندار، شهردار و شورای شهر مصاحبه های زیادی در حمایت از این تیم انجام دادند تا نشان دهند این تیم با پشتوانه بسیار خوبی لیگ را آغاز خواهد کرد حتی برغم محدودیت و ممنوعیت ها بدلیل وجود ویروس کرونا، در مسابقات تدارکاتی این تیم جمعیت زیادی به سالن ها می آمدند تا از نزدیک حمایت شان را از تیم منصوری داشته باشند.

هر چند احساس میشد پس از دوری چند ساله ی محبوب ترین تیم قرچک از لیگ برتر، تمام اهالی فوتسال این شهر از مجموعه شهید منصوری حمایت قاطع نمایند ولی سرنوشت چیز دیگری رقم زد و تمامی افرادی که موقعیت کنونی خودشان را مدیون تیم منصوری بودند در مقام منتقد با شروع فعالیت این تیم در قرچک مصاحبه های زیادی بر علیه مدیران و این مجموعه انجام و با برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهری مشکلات و حواشی زیادی را برایش بوجود آوردند.

از همین رو شنیده می شود در بازی قبلی این تیم برابر مقاومت البرز که به صورت زنده از شبکه ورزش پخش شد افراد مخالف با زیرکی به مسئولین شبکه ورزش مستقر در سالن القا نمودند که از نام ستارگان در گزارش و نوشتارها استفاده گردد تا از این طریق به حواشی منطقه دامن زده و به اهداف پشت پرده خود برسند.

 یکی از دیگر اقدامات هم شکایت مربیان و سرپرستان تیم مقاومت قرچک بود که در صف مخالفین تیم شهید منصوری قرار گرفته اند، آنان با پیگیری های فراوان، پرونده شکایت خود از تیم مقاومت قرچک در سال ۹۷ را بسمت باشگاه شهید منصوری سوق و در اقدامی عجیب و تاسف بار در آخرین لحظات موفق شدند پنجره نقل و انتقالات باشگاه منصوری را ببندند تا این تیم در سه هفته ابتدایی نتواند از  ۷ بازیکن جدید خود بهره ببرد .

این پایان حواشی قرچکی ها نبود، طبق توافق نامه ای که بین شورا و شهرداری قرچک و باشگاه شهیدمنصوری به امضا رسیده بود و با توجه سوابق خوب شهرداری قرچک و هزینه های میلیاردی در لیگ دسته اول انتظار میرفت شهرداری با همان توان تیم منصوری را حمایت مالی کند. به گفته کریم منصوری رئیس هیات مدیره باشگاه شهیدمنصوری آنان متعهد شدند ۵۰ درصد از هزینه‌های تیم در مسابقات را تامین و پرداخت کنند اما با فشار حداکثری مخالفین که تعداد آنان به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد پس از گذشت سه هفته از مسابقات لیگ برتر، شهرداری قرچک با بهانه های مختلف از کمک مالی امتناع نموده تا شرایط تیم شهید منصوری بسیار ناگوار شود.

 به گفته برخی از کارشناسان فوتسال قرچک شاید بدلیل عدم نتایج مطلوب و هزینه های بالای تیم شهرداری قرچک در لیگ دسته اول، آنان بدشان هم نمی آید تیم شهید منصوری هم نتیجه ی دلخواه را کسب نکند تا اقدامات آنان زیر سوال نرود.

به هرصورت مهمترین شاخصه فوتسال دوستان قرچک تاکنون اتحاد و همدلی بوده که بین اهالی فوتسال کشور زبانزد عام و خاص شده است. با این حال باید منتظر بود و دید آیا قرچکی ها بار دیگر تاریخ را تکرار و تیر خلاص را به سمت باشگاه شهیدمنصوری شلیک می کنند یا اینکه مسئولین این شهر فوتسال خیز با تدبیر و مدیریت، حواشی را از این تیم دور خواهند نمود.
 
گروه پایگاه خبری فوتسال۲۰۲۰ در راستای وظیفه ذاتی خود که همانا حمایت از رشته ی فوتسال است منتظر جوابیه مسئولین شهرداری قرچک می مانند و به دوستداران و هواداران قرچک توصیه میکنند از تجربه تلخ سالهای گذشته استفاده نموده و اجازه ندهند بدور از هر نام و سلیقه، افرادی با خودخواهی و در راستای منافع شخصی بار دیگر فوتسال لیگ برتر را از این شهر فوتسالی دور کنند و از مسئولین شهر قرچک انتظار می رود که این تیم را یاری و از تضعیف و یا انحلال آن جلوگیری بعمل آورند. یادمان نرود امروزه ورزش بزرگترین رخداد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است .مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0