سرمربی تیم فوتسال کراپ الوند معتقد است داوری این رشته رفته رفته از بخش فنی فوتسال ایران فاصله می‌گیرد.
لک: با ادامه روند فعلی، داوری فوتسال از بخش فنی فاصله می‌گیرد/ سال ۹۱ برای رتبه سوم به ما جام دادند

به گزارش پایگاه خبری ۲۰۲۰، رضا لک درباره پایان لیگ برتر فوتسال با رتبه سومی تیم کراپ الوند ایرانیان اظهار داشت: هر چه جلو می‌رفتیم، فصل برای ما سخت‌تر می‌شد. هفت بازیکن خودمان را به‌خاطر مصدومیت یا انتقال آنها به لیگ‌های خارجی از دست دادیم و در برخی پُست‌ها مانند بال چپ دچار مشکل بودیم. بچه‌ها شرایط فنی خوبی پیدا کردند و می‌توانستیم به رتبه دوم هم برسیم که محدودیت‌ها چنین اجازه‌ای به ما نداد.

کراپ الوند تقویت شود، برای قهرمانی رقابت می‌کند

وی با تمجید از بازیکنان کراپ الوند تصریح کرد: سایر بازیکنان عملکرد خوبی داشتند و جایگاه سوم را چند هفته قبل از پایان مسابقات قطعی کردند. اگر بازیکنان تیم حفظ و چند بازیکن در برخی پُست‌ها جذب شوند، کراپ الوند می‌تواند برای قهرمانی رقابت کند.

جامی ندادند و تعدادی مدال در یک پلاستیک برای ما آوردند!

سرمربی کراپ الوند درباره اهدای مدال برنز به اعضای این تیم، پس از دیدار هفته پایانی مقابل صنایع پشتیبانی هرمزگان بیان کرد: سازمان لیگ محبت کرد و چنین مراسمی برگزار شد. جامی تهیه نشده بود. تعدادی مدال در یک پلاستیک آورده بودند و به ما اهدا کردند! وقتی یک تیم قهرمان می‌شود، به جام باشگاه‌های آسیا می‌رود. با این حال در همه کشورها مرسوم است که تیم‌های دوم و سوم هم روی سکو می‌روند و از آنها تقدیر می‌شود.

سال 91 برای رتبه سوم به ما جام دادند

لک با بیان اینکه برگزاری چنین مراسم‌هایی کار دشواری محسوب نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در سال 91 با تیم شهید منصوری به رتبه سوم رسیدیم که سازمان لیگ به ما یک جام داد. باشگاه‌های فوتسال که عمدتاً خصوصی هستند، نیاز به توجه دارند و متولیان فوتسال باید از آنها تقدیر کنند.

سازمان لیگ برای تقدیر از تیم‌ها فقط باید سلیقه به خرج بدهد

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری این مراسم بر عهده باشگاه‌هاست و سازمان لیگ باید کمی سلیقه به خرج بدهد. این کار هزینه زیادی به دنبال ندارد. علی صانعی می‌خواست بازی برخی بازیکنان تیم صنایع پشتیبانی هرمزگان را تماشا کند و او مدال‌ها را اهدا کرد. البته سازمان لیگ، بازی‌ها را مطابق برنامه برگزار کرد و به نظرم عملکرد مثبتی داشت.

داوری 10 امتیاز از ما گرفت

سرمربی کراپ الوند درباره داوری مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: مشکلات زیادی در چیدمان داوران و عملکرد آنها دیدیم. داوری هفت تا 10 امتیاز از ما گرفت و یکی از دلایلی بود که از دو رده ابتدایی جدول دور شدیم. خطاها و پنالتی‌های واضحی رخ می‌داد که داوران اعلام نمی‌کردند و گل‌های سالمی به ثمر می‌رسید که مردود می‌شد. چند داور باتجربه ما بازنشسته شده‌اند و کمیته داوران باید کلاس‌های مختلفی را برای داوران جوان تدارک ببیند.

اگر همین‌گونه جلو برویم، فاصله بخش فنی فوتسال با داوری این رشته زیاد می‌شود

لک با بیان اینکه تیم‌های زیادی از اشتباهات داوری متضرر شده‌اند، اظهار داشت: امسال در داوری دچار مشکلات بسیاری شدیم و اگر همین‌گونه جلو برویم، فاصله بخش فنی فوتسال با داوری این رشته زیاد می‌شود. وقتی داوران وارد زمین می‌شوند، مشکلات خودشان را به زمین نمی‌آورند و باید به آنها بها داده شود. هر هفته اتفاقات تأثیرگذاری در داوری رخ می‌داد که نتایج را عوض می‌کرد. باید نظارت خوبی بر داوری وجود داشته باشد.

انتهای پیام/مطالب مرتبط