• گروه مطلب:| خبر| فوتبال خارجی|
  • کد مطلب:43321
  • زمان انتشار:دوشنبه 07 آذر 1401-22:35
  • کاربر:محمد محمدی

 شاگردان تیته با کسب دومین برد خود در جام بیست‌و‌دوم به دومین تیم صعود کننده از مرحله گروهی این رقابت‌ها تبدیل شدند.
جام جهانی قطر؛ برزیل، قاتل ایتالیا را شکست داد و صعود کرد + جدول گروه G در پایان دور دوم

به گزارش پایگاه خبری 2020، در دومین بازی از دور دوم دیدارهای گروه G جام جهانی 2022، امشب (دوشنبه) از ساعت 19:30 به وقت تهران، در ورزشگاه 974 تیم‌های برزیل و سوئیس به مصاف هم رفتند که این بازی را برزیل با نتیجه یک بر صفر به سود خود به پایان رساند.

تنها گل این بازی را کاسمیرو در دقیقه 83 روی یک کار گروهی زیبا و ضربه غافلگیر کننده از سمت راست محوطه جریمه سوئیس به ثمر رساند تا تلاش حریف چغر اروپایی - تیمی که در مرحله انتخابی ایتالیا را در صعود مستقیم ناکام گذاشت - برای گرفتن امتیاز از پرافتخارترین تیم جهان بی‌ثمر بماند.

برزیلی‌ها قبل از این هم یک بار دروازه سوئیس را باز کرده بودند که البته با فناوری جدید آفساید گیری مردود اعلام شد. آنها بعد از تنها گل‌شان هم چند موقعیت خطرناک دیگر داشتند که می‌توانستند اختلاف‌شان را افزایش دهند اما کم دقتی در زدن ضربات پایانی مانع از تحقق این هدف برای شاگردان تیته شد. از نظر آماری نیز برتری کاملاً با برزیلی‌ها بود. آنها نه تنها در تملک توپ برتر از حریف بودند و 12 موقعیت گلزنی داشتند که 6 مورد آن با ضربات داخل چارچوب همراه شد بلکه به حریف‌ هم اجازه ایجاد هیچ خطری را روی دروازه‌شان ندادند.

به لطف تک گل هافبک منچستریونایتد، برزیل دومین برد خود را در جام بیست‌و‌دوم کسب کرد و با 6 امتیاز اولین تیم صعود کننده از گروه G و دومین تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی بعد از فرانسه شد.

بعد از برزیلی‌ها، سوئیس با همان 3 امتیاز پیروزی‌اش برابر کامرون در رده دوم باقی ماند و تیم‌های کامرون و صربستان نیز هردو با یک امتیاز و بر حسب تفاضل گل در رده‌‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند

در دور پایان مسابقات، برزیل به مصاف کامرون خواهد رفت و سوئیس مقابل صربستان قرار می‌گیرد.مطالب مرتبط