سرمربی تیم کراپ الوند گفت: مگر در فوتسال قحط‌الرجال داریم که پست‌های آن را به اصولی می‌دهند؟
لک: مگر در فوتسال قحط الرجال داریم که اصولی همه کاره شود!/ تاج پاسخگوی اتفاقات رشته پرافتخار باشد

به گزارش پایگاه خبری 2020، رضا لک درباره تغییراتی که در سازمان لیگ فوتسال رخ داده و احسان اصولی به جای آرش جابری ریاست این سازمان را بر عهده گرفته، اظهار داشت: وقتی این خبر را شنیدم شوکه شدم. اصولی رئیس هیات فوتبال استان خراسان رضوی است، سخنگوی فدراسیون فوتبال بوده و کمیته فوتسال فدراسیون هم در اختیار اوست. دلیل این انتصابات را واقعا نمی‌دانم چیست. فکر می‌کنم نیاز است تا عملکرد برخی از دوستان سنجیده شود و سپس به آنها مسئولیت دیگری داد. اصولی علاقه‌مند به پست است و هیچ پیشنهادی را رد نمی‌کند. 

**وضعیت نامطلوب فوتسال و فوتبال خراسان رضوی

وی ادامه داد: وضعیت فوتبال و فوتسال خراسان رضوی را در یکی دو سال اخیر مورد بررسی دهیم نشان می‌دهد اتفاقات خوبی در آنجا نمی‌افتد. تیم‌های فرش آرا و چیپس کامل مشهد که نامش رکن آذین خاورمیانه شده نتایج ضعیفی در لیگ برتر فوتسال کسب کرده‌اند. رکن آذین که در انتهای جدول قرار دارد و فقط یک امتیاز تا پایان هفته دهم کسب کرده است. این وضعیت نامطلوب در فوتبال استان خراسان رضوی هم وجود دارد. تیم شهر خودرو که با نام امید وحدت در مسابقات لیگ دسته یک حاضر است ۴۶ گل در ۹ بازی خورده، گلی به ثمر نرسانده و فقط باخته است. در بازی آخر خود هم تعداد بازیکنانش به حدنصاب نرسید و بازی متوقف شد تا ۳ بر صفر بازنده شود. این تیم ۱۱ بازیکن هم برای حضور در زمین نداشته است. 

**در فوتسال قحط الرجال داریم که به اصولی پست می‌دهند

سرمربی تیم کراپ الوند خاطرنشان کرد: چه دلیلی دارد احسان اصولی مسئولیت‌های جدیدی را می‌پذیرد در حالی که در پست‌های قبلی موفق نبوده؟ این یک بحث است. بحث دیگر اینکه چرا چنین مسئولیت‌هایی به این شخص داده می‌شود؟ مگر در فوتسال قحط‌ الرجال داریم که به اصولی پست می‌دهند؟ در فوتسال این همه آدم با سواد و تحصیل کرده داریم. فوتسالی‌هایی که در دل این ورزش جای دارند با این روند اتفاقات خوبی برای فوتسال رقم نمی‌خورد. باید از آقای تاج و دوستانی که در هیات رئیسه فدراسیون چنین تصمیماتی را می‌گیرند در این زمینه سوال کنیم که چرا این اتفاقات رخ می‌دهد. به نظرم کما فی السابق علاقه‌ای به فوتسال ندارند. این طور راضی‌تر هستند که فوتسال ضعیف باشد. نتایج و اثرات چنین تصمیمی را در آینده خواهیم دید. 

**شاید از توانمندی‌های اصولی بی‌خبر هستیم

وی افزود: تیم ملی فوتسال قهرمانی را از دست داده و حداقل اتفاق خوبی که در فوتسال رخ می‌داد برگزاری منظم مسابقات بود که بعد از این باید نگران این موضوع هم باشیم. کاری که آرش جابری به درستی انجام می داد. آقایان باید جوابگو باشند و تصمیماتی که می‌گیرند را درباره‌اش پاسخ دهند. شاید اصولی خیلی آدم توانمندی است که ما اطلاعی از توانایی‌های او نداریم. مانده‌ام که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. ساختمان شیخ بهایی که برای فوتسال خریداری شد از پول خود فوتسالی‌ها خرید شد. قرار شد محلی باشد که با آرامش بهتری فوتسال اداره شود و تصمیم‌سازی‌های بهتری صورت گیرد. اینکه از ساختمان شیخ بهایی اثاث‌کشی به کمپ تیم‌های ملی انجام شده واقعا نمی دانم چه لزومی داشته که چنین اتفاقی رخ دهد. 

**رئیس فدراسیون در مورد فوتسال پاسخگو باشد

لک با اشاره به این موضوع که روی صحبت وی با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال است، تاکید کرد: زمانی که تاج برای دومین مرتبه رئیس فدراسیون فوتبال شد قول داد اتفاقات خوبی در فوتسال بیفتد. شاهد چنین موضوعی نیستیم. چنین تصمیم‌گیری‌هایی درست نیست و باید رئیس فدراسیون در این زمینه پاسخگو باشد که چه اتفاقاتی در فوتسال در حال رخ دادن است. وضعیت خوبی در فوتسال نداریم. تیم ملی مردان در جام ملت‌ها قهرمانی را از دست داد. تکلیف سرمربی تیم بانوان نامشخص است. تیم‌های ملی رده‌های پایه تقریبا تعطیل شده و تحقیقا این اتفاق افتاده است. یعنی تیم‌های پایه شکل نگرفته و وضعیت درستی ندارد. یرنامه‌ای وجود ندارد و خیلی وضعیت خوبی در فوتسال شاهد نیستیم. کماکان رو به افول می‌رویم. قرار نبود چنین مواردی برای فوتسال خوب نیست و این تصمیمات مثل انتصاب اصولی به عنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال کمکی به فوتسال نکرده و اوضاع بدتر می‌شود. 

<p >انتهای پیام/مطالب مرتبط