• گروه مطلب:| خبر| ملی|
  • کد مطلب:31429
  • زمان انتشار:شنبه 31 ارديبهشت 1401-08:53
  • کاربر:
احتمال تقابل تیم ملی با مربیان ایرانی؛

تیم‌های ملی فوتسال ژاپن، کره جنوبی و چین تایپه به مسابقات جام ملت‌های آسیا صعود کردند.
ژاپن، کره‌جنوبی و چین‌تایپه به جام ملت‌های فوتسال آسیا صعود کردند

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠،مسابقات فوتسال مقدماتی قهرمانی آسیا در منطقه شرق قاره در حال برگزاری است. هرچند این رقابت‌ها هنوز به پایان نرسیده است اما با نتایج رقم خورده چهره سه تیم شرق آسیا که راهی جام ملت‌های آسیا شدند، مشخص شد.

بر این اساس، تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و چین تایپه به ترتیب با کسب ۹، ۶ و ۶ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند و جواز حضور در جام ملت‌های آسیا را کسب کردند. البته این تیم‌ها هنوز یک دیدار دیگر در پیش دارند اما با توجه به نتایج رقم خورده صعودشان قطعی است.

رقابت‌های این منطقه ابتدا قرار بود با حضور ۶ تیم و در دو گروه برگزار بشود اما با انصراف چین، کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت ۵ تیم شرق آسیا (ژاپن، کره جنوبی، چین تایپه، مغولستان و هنگ کنگ) را در یک گروه قرار بدهد تا سه تیم برتر راهی جام ملت‌ها بشوند.

مشخص شدن چهره ۱۶ تیم جام ملت‌ها

به این ترتیب ۱۶ تیم حاضر در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شدند:

میزبان
کویت

غرب آسیا
لبنان، عربستان، عراق، بحرین و عمان

جنوب شرق آسیا
تایلند، اندونزی و ویتنام

جنوب و آسیای مرکزی
ایران، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان

شرق آسیا
ژاپن، کره جنوبی و چین تایپه

ایران در سید اول قرعه کشی

پیش بینی می‌شود تیم ملی ایران در کنار کویت، ژاپن و ازبکستان در گلدان نخست قرعه کشی جام ملت‌های آسیا قرار بگیرد. یک سایت اندونزیایی پیش بینی خود را از سید بندی جام ملت‌های آسیا به شکل زیر ارائه کرد:

احتمال تقابل تیم ملی با مربیان ایرانی

اگر این سیدبندی در نهایت برای قرعه کشی جام ملت‌ها اعمال بشود، احتمال دارد ایران با عراق یا اندونزی همگروه بشود. سرمربی عراق سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی سابق ایران و سرمربی اندونزی هم محمد هاشم زاده است که سابقه حضور در تیم ملی کشورمان را دارد.

زمان قرعه کشی جام ملت‌ها

طبق اعلام AFC، جام ملت‌های فوتسال آسیا روز ۵ خرداد (۲۶ ماه می) قرعه کشی می‌شود و ۱۶ تیم حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود را می‌شناسند. این بازی‌ها برای ۳ تا ۲۸ مهر ماه (۲۵ سپتامبر تا ۲۰ اکتبر) به میزبانی کویت برنامه‌ریزی شده است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0