سرمربی تیم ملی فوتسال معتقد است تمامی بازیکنانی که در ادوار مختلف لباس تیم ملی را بر تن کرده اند از بهترین ستاره های فوتسال بوده اند.
ناظم الشریعه: مگر شمسایی و حیدریان نسل طلایی نبودند؟/ دوستان زمان خودشان حضور در یک چهارم را مثل قهرمانی می‌دانستند/ بازیکنی که قداست تیم ملی را زیر سوال ببرد کنار خواهم گذاشت

به گزارش پایگاه خبری ۲۰۲۰، تیم ملی فوتسال ایران درحالی در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال  برابر قزاقستان با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد که در نیمه نخست این بازی از حریف خود با نتیجه 2 بر صفر پیش بود و به نظر می‌رسید بازیکنان تیم ملی از نظر بدنی در این بازی حساس کم آورده باشند.

سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال در این خصوص گفت: وقتی ما روی دروازه حریف فشار می‌آوردیم و در ادامه به گل می‌رسیدیم و نیمه اول را با برتری به پایان رساندیم طبیعی بود که در نیمه دوم تیم برنده عقب بنشیند. ما نیز سعی می‌کردیم با تعویض های خود تیم را به سمت جلو حرکت دهیم به عنوان مثال در برابر آمریکا و صربستان این اتفاق رخ داد. در بازی برابر قزاقستان نیز فخیم مصدوم بود و به طبع کار ما برای جلو نگه داشتن تیم سخت بود و در نهایت مجبور شدیم عقب بازی کنیم.

وی افزود: در این شرایط عده ای مشکلات تیم را به شرایط بدنی بازیکنان ربط می‌دهند در حالیکه مسلماً خیلی شرایط وجود دارد که روی بازیکنان تاثیر گذار است و اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد که یک تیم در یک بازی عقب می‌نشیند اما ما به هیچ وجه در برنامه خود دفاع کردن و رو به عقب بازی کردن را نداشتیم.

او در مورد گل های زیادی که تیم ملی در این مسابقات دریافت کرد نیز عنوان کرد: متاسفانه آمار گل خورده ما در بازی با ازبکستان چون 8 گل دریافت کردیم افزایش یافت. وقتی ادوار قبلی مسابقات را مورد بررسی قرار دهیم می‌بینم تیم ملی به طور میانگین در هر بازی 3 تا 4 گل دریافت کرده است، چون فلسفه بازی تیم ملی ایران همیشه هجومی بوده است و به دنبال زدن گل های زیاد است به طبع آمار دفاعی ما پایین است اما من نیز قبول دارم در بازی با ازبکستان اگر بهتر برنامه ریزی می‌کردیم کمتر گل می‌خوردیم.

سرمربی تیم ملی در مورد کناره گذاشتن محمدرضا سنگ سفیدی که از بازیکنان فیزیکی تیم ملی بود گفت: بازیکن باید از مربی خود تمکین کند. پیراهن تیم ملی قداست دارد و چشم امید 80 میلیون نفر به بازیکنان است. وقتی بازیکنی حرمت این پیراهن را حفط نمی‌کند و از حرف مربی خود تبعیت نمی‌کند من او را در هر شرایطی کنار خواهم گذاشت و در این مورد سعی کردم از قداست پیراهن تیم ملی دفاع کنم.

ناظم الشریه در مورد انتقادهایی که این روزها از تیم ملی و وی می‌شود نیز بیان کرد: انتظارات همیشه از فوتسال ما بالا بوده است و باید بدانیم همه به سهم خود در این ورزش زحمت خود را کشیده‌اند، اما سوال من این است در ادوار گذشته جام جهانی مگر ما چه نتیجه‌ای گرفتیم؟ یک بار در بین هشت تیم برتر دنیا قرار گرفتیم که آقایان طوری برخورد کردند که انگار ما قهرمان جهان شده‌ایم اما همین افراد اکنون می‌گویند این تیم نسل طلایی ایران بوده و سوخته است. من پشت تمامی بازیکنان خود می ایستم و معتقدم بهترین هستند چرا که من از بین 70 بازیکن آنها را برگزیدم اما سوال من این است در سال 2004، 2008، 2012 بازیکنان ما نسل طلایی نبودند؟ کسی می‌تواند از اسم وحید شمسایی و محمدرضا حیدریان که به تنهایی یک تیم هستند بگذرد؟ مصطفی نظری، کاظم محمدی و بابک معصومی بازیکنان طلایی ما نبودند؟ شک نکنید هر بازیکنی که در فوتسال ایران به پیراهن تیم ملی می‌رسد نخبه است.

وی افزود: این تیم سوم جهان شد و 5 سال است که قهرمان آسیا است حالا با یک شکست نسل طلایی ایران سوخت؟ پشت تمامی این بازیکنانی که اکنون در تیم ملی هستند جوانانی که در این دو سال من انها را به تیم ملی دعوت کرده ام همه آماده بازی و رقابت در بالاترین سطح هستند. اگر مهدی کریمی، طاها نعمتیان و قاسم نوروزی مصدوم نمی‌شدند ما در سمت چپ مشکلی نداشتیم. نمی‌خواهم حرف های بزنم که اختلافی به وجود بیاید اما ادبیات برخی از دوستان واقعاً جالب است، نیاز نیست من حرفی بزنم چرا که مردم به خوبی افراد و رفتار آنها را می‌شناسند. من با افتخار پشت تمامی بازیکنان خود می‌ایستم و به همه می‌گویم تمامی بازیکنان فوتسال ایران از روز اولی که محمد مایلی کهن در این تیم زحمت کشید و برای ما افتخار آورد همه بهترین بودند و از بازیکنان طلایی هستند. 

سرمربی تیم ملی در مورد لزوم تغییر نسل در این تیم بیان کرد: بعد از مسابقات جام جهانی مشخص است که تیم ملی باید تغییر کند و بازیکنان جدید وارد تیم شوند و نیاز نیست کسی این موضوع را بگوید و آن را آموزش دهد. در جام جهانی قبلی که تیم ملی سوم جهان شد هم چند بازیکن از آن تیم کنار رفتند و بازیکن جدید جانشین آنها شدند. 

وی در مورد ادامه حضورش در تیم ملی گفت: من تا اسفند ماه قرارداد دارم. اما فدراسیون در خصوص این موضوع و ادامه همکاری من تصمیم خواهد گرفت. فدارسیون کنونی و عزیزی خادم تمام توان خود را در این مدت برای تیم  ملی گذاشتند. اما در فدراسیون قبلی به مدت دو سال هر بار خواستیم کاری را انجام دهیم گفتند پول نداریم. همه در کنار هم به دنبال موفقیت تیم ملی و ایران هستیم اگر هم اکنون حرفی میزنیم بخاطر این است که عده‌ای به دنبال تخریب جهت دار هستند نه انتقاد.

انتهای پیام/مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:2