مدرس دروازه بانی فوتسال می گوید دروازه بانان ما از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی پیشرفت خوبی کرده اند اما این عملکرد برای آینده دروازه بانی کشورمان خوب  ولی کافی نیست و دروازه بانی روز دنیا پیشرفت چشم گیری نسبت به سبک دروازه بانی حاضر در لیگ نموده است.
دروازه بان سابق تیم ملی: آرژانتین، صربستان و آمریکا از همگروهی با کشورمان خوشحال نیستند / پست دروازه بانی تضمین شده است

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، یعقوب فیلکوش  دروازه بان سابق تیم ملی فوتسال و مدرس دروازه بانی فدراسیون در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با قرعه تیم ملی در جام جهانی اظهار داشت: حضور تیم ملی آرژانتین در این گروه باعث حساسیت رقابت ها شده و از طرفی تیم صربستان هم یکی از تیم های خوب اروپا محسوب می شود که تیمی دست و پا بسته نیست.

وی تصریح کرد: تیم آمریکا هم که نوپا و ناشناخته است و این موضوع کار را سخت خواهد کرد اما تیم ملی ما عنوان سومی این مسابقات را یدک می کشد و حریف بسیار سختی برای سایر تیم خواهد بود و آنها از همگروهی با کشورمان خوشحال نیستند.فیلکوش در خصوص کیفیت لیگ برتر گفت: محدودیت های کرونایی در اوایل فصل روی عملکرد تیم ها تاثیرگذار بود اما در ادامه و با نزدیک تر شدن به پایان فصل، کیفیت بازی‌ها بالا رفت و خروجی خوبی داشت و از طرفی مشخص نشدن قهرمان تا هفته پایانی باعث جذابیت بالای مسابقات شد.

 مربی دروازه بانان تیم های ملی دانشجویی و دانش آموزی در خصوص عملکرد دروازه بانان بیان کرد: نقش دروازه بانان در مسابقات لیگ و مخصوصا در مرحله دوم آن بسیار تاثیرگذار بود و باعث شد قهرمان و حتی تیم های سقوط کننده تا آخرین هفته مشخص نشود و هیجان لیگ دو چندان شود.

وی ادامه داد: دروازه بانان ما از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی پیشرفت خوبی کرده اند اما این عملکرد برای آینده دروازه بانی کشورمان خوب  ولی کافی نیست و دروازه بانی روز دنیا پیشرفت چشم گیری نسبت به سبک دروازه بانی حاضر در لیگ نموده است و آنان باید از سبک هندبالی خارج شوند چرا که دروازه بانی روی خط دیگر در جهان منسوخ شده است.

فیلکوش افزود: در حال حاضر کلیه سیوهای دروازه بانان دنیا رو به جلو است و در دو نقش دروازه بان و بازی ساز عمل می کنند که متاسفانه ما در این زمینه ضعیف عمل کرده ایم و دروازه بانان ما محدود به داخل محوطه جریمه شده اند و باید این روند را با طراحی تمرینات تغییر دهیم.

دروازه بان سابق مس سونگون خاطرنشان کرد: خوشبختانه حضور دروازه بانانی با تجربه همچون علیرضا صمیمی و سپهر محمدی که حضور چندین ساله ای را در چهارچوب تیم ملی دارند و حضور و پرورش دروازه بانانی مثل سینا پرکاس، سعید مومنی، مسعود محمدی، سجاد بابایی، امیر احمدپور آینده تیم ملی رو تضمین کرده اند و حتی دروازه بانان جوانی مانند فرهاد ابراهیمی، بهزاد رسولی، حسین فعله گری، سامان مرادی پور، ماهان آقاجری نوید روزهای خوبی برای این پست را می دهند.وی اظهار داشت: بعد از جام جهانی تیم ملی نیاز به پست اندازی در تمام پست ها دارد و پست دروازه بانی تضمین شده و خیال همه را راحت کرده است و فدراسیون فوتبال با توجه وجود استعدادهای دروازه بانی در کشور می تواند یک مرکز تخصصی و استعداد یابی دروازه بانی ایجاد کند تا به پرورش آکادمیک دروازه بانی کمک شایانی نماید.

کارشناس فوتسال در خصوص دروازه بانان تیم ملی گفت: دروازه بانانی که به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند دست کادر فنی را برای انتخاب باز نگه داشته اند و با توجه به آمادگی آنان کادرفنی می تواند بهترین ها را برای این پست جهت حضور در جام جهانی انتخاب کند.

فیلکوش در خاتمه عنوان کرد: امیدوارم کادرفنی تیم‌ملی در جام جهانی از سه دروازه بان استفاده کند تا دروازه بانان جوان هم تجربه حضور در این مسابقات را کسب کنند و همچنین برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم چرا که این موفقیت، موفقیت اهالی فوتسال خواهد بود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0