ستاره فوتبال ساحلی ایران قرارداد تازه‌ای با باشگاه لوکوموتیو مسکو بسته است.
با ستاره فوتبال ساحلی درباره انتقال به لوکوموتیو مسکو

به گزارش پایگاه خبری ۲۰۲۰، امیرحسین اکبری که حتی موفق شد آقای گل جام بین قاره‌ای شود، باردیگر به لوکوموتیو مسکو بازگشت. او ظرف روزهای گذشته راهی روسیه شد تا قرارداد تازه‌اش را امضا کند. این بازیکن می‌گوید قرار است در بهترین لیگ جهان بازی کند.

امیرحسین تو قبلا هم با لوکوموتیو قرارداد بستی اما نه در لیگ. درباره قرارداد جدیدت صحبت کن.

من سال گذشته و قبل از اینکه کرونا اینطور شیوع پیدا کند، در جام موندیالتو برای لوکوموتیو بازی کردم. همان زمان به من پیشنهاد دادند تا برای لیگ روسیه با آنها قرارداد ببندم منتهی به خاطر شیوع کرونا نتوانستم ویزا بگیرم. امسال خدا را شکر شرایط بهتر شد. این بود که توانستیم توافق دوباره‌ای داشته باشیم. لوکوموتیو حتی احمدزاده کاپیتان تیم ملی را از اسپارتاک جذب کرده و حالا دو نماینده ایران در این تیم هستیم. همین هفته هم بازی‌ها شروع می‌شود. به شهر ساراتوف آمده‌ایم. در این مرحله 8 تیم با هم بازی می‌کنند.

با ستاره فوتبال ساحلی درباره انتقال به لوکوموتیو مسکو

از هدفی که در لیگ روسیه داری برایمان بگو چون لیگ این کشور معتبر است.

ابتدا بگویم به بهترین لیگ دنیا آمده ام. اکثر بازیکنان مطرح جهان در اینجا بازی می‌کنند. هدف ما این است که بتوانیم اول همراه با تیم‌مان موفق باشیم و بعد از حیثیت فوتبال ساحلی ایران دفاع کنیم. بازیکنان برزیلی زیادی در روسیه حضور دارند. بازیکنان خوب با تیم‌های مختلف قرارداد دارند. هر تیم می‌توان سه خارجی داشته باشد و در طول بازی همزمان از دو نفر آنها می‌تواند استفاده کند. اعتماد لوکوموتیو به بازیکنان ایرانی خودش نکته مهمی است.

البته حضور موفق شما می‌تواند باعث شود تا زمینه برای انتقال دیگر بازیکنان ایرانی هم مهیا شود.

دقیقا. راستش هدف ما قهرمانی است و اینکه بتوانیم باعث تداوم حضور ایرانی ها در اینجا شویم. به هر حال اگر ما خوب عمل کنیم به دیگر بازیکنان هم اعتماد می شود. اینجا فوتبال ساحلی حداقل با خود ایران خیلی فرق دارد. حتی زمان برگزاری مسابقات هم متفاوت است.

از وضعیت کرونا در روسیه بگو. مردم ماسک ها را برداشته‌اند؟

اول بگویم من قبل از اینکه به روسیه بیایم تست کرونا دادم. به محض ورود به این کشور هم تست دادم. در روسیه اکثر مردم واکسینه شده اند. اینکه ماسک ها را برداشته اند نه، چون مراقبت می‌کنند. وضعیت مهار کرونا در روسیه خیلی بهتر از ایران است.

با ستاره فوتبال ساحلی درباره انتقال به لوکوموتیو مسکو

یکی از اتفاقات بدی که برای فوتبال ساحلی افتاد، حذف از جام جهانی بود. در این باره اکثر شما سکوت کردید.

بله. متاسفانه از از دست دادن جام جهانی ضربه بزرگی به فوتبال ساحلی ایران وارد شد. ما در جام جهانی قبلی هم نبودیم. قاعده این بود تیم های اول تا سوم آسیا عازم مسابقات شوند ولی afc طوری برنامه‌ریزی کرد که ما نباشیم. متاسفانه حواشی زیادی در این مدت برای فوتبال ما به وجود آمد که باعث شد فوتبال ساحلی و حذف آن فراموش شود. از مسئولان فدراسیون هم در این باره سوال کردیم که گفتند تیم حقوقی مشغول پیگیری موضوع است. تا این لحظه اما خبری نشده است. حتی سرمربی تیم ملی روسیه در اینجا از من پرسید چرا در جام جهانی نیستید؟ او تعجب کرده بود. من هم گفتم برنامه ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده.

حضور در روسیه قطعا از نظر مالی هم برای شما خیلی به صرفه تر است...

بله. لیگ ایران به لحاظ مالی در حد و اندازه لیگ های خارجی نیست و رقم قرارداد ما اینجا با چیزی که در داخل می گیریم، زمین تا آسمان فرق می‌کند. البته بگویم قراردادهای فوتبال ساحلی در لیگ خودمان بهتر از قبل شده است ولی باز قابل مقایسه با قراردادهای خارجی نیست.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0