بازیکن تیم ملی می گوید اگر ویفر در زمان مسابقات نخورم تیمم می بازد.
آیا بازیکن خرافاتی به تیم ملی دعوت می شود!/ویفری که به قیمت منافع یک تیم تمام شد

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، محمدرضا سنگ سفیدی چیزهایی تعریف می کند که بسیار جالب است. او درباره خرافاتی بودنش در اردوها و اینکه همیشه در سفرهای خارجی نیم کیلو تخمه و یک بسته ویفر همراه دارد، می گوید: «بله. هر جایی که رفتیم و من ویفر داشتم تیم قهرمان شده. قشنگ یادم هست. با تیم تاسیسات دریایی به بازی های جام باشگاههای آسیا رفته بودیم. قبل از اینکه ببازیم حسین طیبی به من گفت چرا اینطوری شدی؟ چه اتفاقی افتاده؟ گفتم ویفر من تمام شده امروز می بازیم! به زمین رفتیم و باختیم. تا وقتی ویفر باشد ما می بریم.»

او درباره خرافاتی بودنش می گوید: «یک مقدار خرافاتی هستم. البته حس من بیشتر روحی و روانی است. هر وقت ویفر من تمام می شود نتیجه نمی گیرم.»

سنگ سفیدی در واکنش به این سوال که آیا تلاش عامل برد نبوده، جواب می دهد: «چرا. غیر از این نیست. هر دو تیم خدا دارند. هم ما و هم رقیب بنابراین هر تیمی که بیشتر تلاش کند برنده می شود. کاری که من می کنم روحی و روانی و برای خودم است.»

در راستای آمادگی هر تیمی برای حضور در مسابقات یکی از فاکتورهای مهم و حیاتی آمادگی روحی و روانی است که با مطرح شدن چنین صحبت های از طرف این بازیکن زنگ خطر برای تیم ملی به صدا درآمده است و آنطور که خودش گفته نبود ویفر به قیمت از دست رفتن منافع یک تیم تمام شده است.

امروزه اکثر تیم های ملی و باشگاهی بزرگ جهان از وجود یک روانشناس در کنار تیم بهره می برند تا بتوانند بازیکنان را با ذهنی مثبت و برنده و نگرشی عالی برای مسابقات آماده کنند اما وجود بازیکنی با چنین ذهنیتی منفی سمی مهلک بشمار می رود که کادرفنی تیم ملی بایستی هر چه سریعتر در این خصوص چاره ای بیندیشند.

 فرض کنید در صورت دعوت شدن این بازیکن به تیم ملی، در جام جهانی بخاطر تمام شدن ویفر خود را از قبل بازنده بداند این روحیه منفی و ذهنی بازنده چه تاثیری روی سایر بازیکنان دارد؟  

 ناظم الشریعه با دعوت از جوانان در اردوهای گذشته نشان داده که بسیار تمایل دارد تیم ملی را با ترکیبی از جوان و با تجربه راهی مسابقات جام جهانی بکند اما عدم جوانگرایی در باشگاهها دست و پای وی را بسته است.

سالار آقاپور که هم پستی سنگ سفیدی در تیم ملی است در این فصل عملکرد بسیار مطلوبی داشته و در دیدارهای حساس هم عصای دست افضل بوده و از این حیث بهترین گزینه برای حضور یک جوان در تیم ملی است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0