سرمربی تیم فوتسال کوثر اصفهان با انتقاد شدید از حواشی دیدار شب گذشته تیمش برابر اهورای بهبهان گفت: اگر قرار باشد فوتسال و فوتبال ما به این بی‌اخلاقی‌ها کشیده شود همان بهتر که تعطیل شود.
توسل: چرا هیچ‌کس با حواشی تیم اهورای بهبهان برخورد نمی‌‌کند؟ / هم کتک خوردیم هم عذرخواهی کردیم

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، داوود توسل درباره شکست 3 بر 2 تیمش برابر اهورا در مرحله پلی‌آف بقا در لیگ برتر فوتسال، با انتقاد از حواشی این مسابقه در بهبهان اظهار داشت: اگر قرار باشد فوتسال و فوتبال ما به این بی‌اخلاقی‌ها کشیده شود همان بهتر که تعطیل شود تا حداقل سلامت جسمی و فکری عده‌ای بازیکن را به خطر نیندازد. تنها خوشحالی من این است که بازیکنانم را سالم از شهر بهبهان خارج کردم و هیچ‌کدام از بازیکنانم جمعه شب در بازداشتگاه نخوابیدند!

وی افزود: هر اتفاقی بگویید در بهبهان بر سر ما آمد. شاهد فاجعه‌بارترین و بی‌نظم‌ترین قضاوت داوران بودیم و متأسفانه ناظر داوری که به نظر من می‌توانست در دقایقی این جو را کنترل کند، این کار را انجام نداد. زمانی که داور می‌گوید 1800 کیلومتر راه طی کرده تا برای قضاوت به بهبهان بیاید چه انتظاری از او دارید؟

سرمربی تیم فوتسال کوثر اصفهان ادامه داد: زمانی که تدارکات تیم حریف به سمت داور هجوم می‌آورد او تصمیم خود را تغییر می‌داد. زمانی که با داوران با زبان تهدید صحبت می‌شود، به سمت‌شان بطری پرتاب شده و از بالکن سالن به آنها فحاشی می‌شود، داوران خود را در وضعیت خطرناکی می‌بینند و جسارت قضاوت درست از آنها گرفته می‌شود. در بازی شب گذشته افرادی دور تا دور سالن را گرفته بودند و به شدت به در رختکن‌های سالن لگد می‌زدند و هیچ امنیت و آرامشی در سالن حکم‌فرما نبود.

توسل گفت: با وجود تمام این اتفاقات، نبض بازی را در دست گرفتیم و گل اول را به ثمر رساندیم اما متأسفانه داوری که شاید سوت دوم یا سومش بود، 10 ثانیه مانده به پایان نیمه اول اعلام خطای هند کرد و بازی را برای حریف درآورد. این داور من را از کنار زمین اخراج کرد و زمانی که دلیل اخراجم را پرسیدم عنوان کرد چون تیم‌تان اعتراض کرده‌ طبق قانون می‌توانیم بالاترین شخص روی نیمکت را اخراج کنیم. در ادامه به من گفتند روی نیمکت بمان اما زمانی که داوران با هم صحبت کردند دوباره نظرشان عوض شد که تنها دلیل آن ترس آنها از جنجال‌های تیم حریف بود.

مجبور شدیم از کسانی که ما را کتک زده بودند عذرخواهی کنیم

وی با اشاره به ضرب و شتم بازیکنان و عوامل تیمش در بهبهان بیان کرد: متأسفانه 5 بازیکن ما آسیب‌ دیده‌اند و لباس بازیکنان بر اثر درگیری‌ها پاره شد. در ادامه نیروی انتظامی به موضوع ورود کرد اما در نهایت مجبور شدیم از تمام کسانی که ما را کتک زده بودند عذرخواهی کنیم چون قصد داشتند 3 بازیکن ما را بازداشت کنند و با دست‌بند پشت در رختکن ما آمدند. از زمان پایان بازی تا خروج از بهبهان در حاشیه و تشنج به سر می‌بردیم. در نهایت از نماینده مجلس بهبهان درخواست کردیم ورود کند تا بتوانیم از این شهر خارج شویم.

سرمربی تیم فوتسال کوثر اصفهان اضافه کرد: با رخ دادن این اتفاقات و مشکلاتی که به وجود آوردند نتیجه را از ما گرفتند اما حاضرم اصلاً در چنین مسابقه‌ای حاضر نشویم و 3 بر صفر بازنده شویم و فقط بازیکنانم سالم بمانند. چرا باید هزینه کنیم و در بهبهان انواع و اقسام ناسزاها را بشنویم اما ما را اخراج کنند؟ میزبان تیم دیگری بوده و ما چه قدرتی داشتیم؟ متأسفانه بازیکنان و عوامل تیم حریف هر عملی خواستند انجام دادند و اعتراض و صدای ما به جایی نرسید. پس از ورود نیروی انتظامی هم بازیکن حریف از بازیکن ما که دو نیمه پرفشار و پرتنش را پشت سر گذاشته بود شکایت کرد. عجیب است که داور در بازی یک پنالتی نقطه 2 به نفع ما اعلام کرد اما بازیکن حریف توپ را برداشت و به رختکن فرار کرد تا نتوانیم پنالتی بزنیم و چون داوران را تهدید کرده بودند، حاضر شدند تیم ما را قربانی کنند تا خودشان قربانی نشوند و نتوانستیم پنالتی بزنیم.

توسل تصریح کرد: متأسفانه به جز آقای سیاح که تلاش داشت وضعیت را مدیریت کرده و همه را به آرامش دعوت کند، هیچ هنری از دیگران ندیدم. در لحظات پایانی بازی چطور باید تمرکز داشته باشیم وقتی حریف همه چیز را با تهدید تغییر می‌دهد؟ کرنر واضح ما را به تیم حریف دادند و تا کی باید تاوان این حرکات و حواشی را بدهیم؟ مثل اینکه همه تیم‌ها علیه ما بسیج شده‌اند و رقبای دیگری هم داریم که نامشان در جدول نیست.

وی افزود: در بهبهان من را تهدید کردند و بازیکن حریف از داخل زمین به من فحاشی کرد و زمانی که روی سکو بودم به سمت من بطری آب پرتاب می‌شد. زمانی که اعتراض کردم نیز با وجود اینکه با دستور ناظر روی سکو نشسته بودم دوباره مرا از سکو پایین آوردند. آیا یک مساوی و یک برد ارزش این را دارد که تمام اخلاقیات را زیر پا بگذاریم؟ متأسفانه از 3 روز قبل از سوی برخی بازیکنان حریف تهدید می‌شدیم و شب گذشته همان بازیکنان این حواشی را در سالن ایجاد کردند و هیچ‌کس هم این اتفاقات را رصد نمی‌کند. این تیم در سایر شهرها نیز چنین وضعیتی را رقم زده‌اند و چرا هیچ‌کس به آنها اعتراض و با آنها مقابله نمی‌کند؟

سرمربی تیم فوتسال کوثر اصفهان با بیان اینکه در بازی با اهورا تمام بازیکنان و عوامل تیمش کتک خورده‌اند و لباس‌های‌شان پاره شده است، گفت: دردناک‌تر اینکه مجبور شدیم از آنها عذرخواهی کنیم تا فقط بتوانیم از بهبهان خارج شویم. وضعیت بازی شب گذشته وحشتناک بود. نمی‌دانم باید از کسانی که باعث شدند بتوانیم از بهبهان خارج شویم تشکر کنم یا خیر و بین دوراهی تشکر و شکایت مانده‌ام. بازیکنان ما برابر اهورا واقعاً با جان و دل بازی کردند اما از پس بی‌عدالتی برنیامدیم. داوران تمرکز بازیکنان را از بین بردند و اجازه دادند وضعیتی در سالن حکم‌فرما شود که کیفیت بازی زیر سوال برود و بازیکنان به هیاهو، تنش و جنب و جوش کاذب کشیده شدند و کار به فحاشی و درگیری رسید و بدون کسب نتیجه و با شرایط بسیار بد به اصفهان برگشتیم.

توسل خاطرنشان کرد: گزارش‌های مکتوب خود را به مسئولان ارائه می‌دهیم اما می‌دانم که به گزارش ما رسیدگی نمی‌شود و به سطل زباله کمیته انضباطی فدراسیون می‌رود. متأسفانه هیچ‌کس نیست که این صداها را بشنود و تاوان این وضعیت را تیم‌هایی می‌دهند که قصد دارند در شرایط سالم رقابت کنند ولی این امکان برای آنها فراهم نیست.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0