سرمربی تیم ملی فوتسال می‌گوید زمانی تیم ملی فوتسال جوان خواهیم داشت که لیگ‌های فوتسال کشور نسبت به تربیت و بازیکن سازی آن اقدام کنند.
ناظم الشریعه: تمام بازیکنان لیگ زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی فوتسال هستند

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، بر اساس اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، هفته گذشته رییس فدراسیون فوتبال به همراه برخی از اعضای هیات رئیسه نشستی را با سرمربی، مدیر و مربی دروازبانان تیم ملی فوتسال بزرگسالان برگزار کرد.

سیدمحمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان درباره این نشست به سایت فدراسیون فوتبال گفت: نشست بسیار خوبی را با آقای عزیزی خادم در ارتباط با برنامه‌های تیم ملی فوتسال برگزار کردیم. خوشبختانه نگاه رئیس فدراسیون نسبت به برنامه‌های ما مثبت بود.

وی در ادامه برگزاری اردوها، عدم پرداخت پاداش تیم ملی، مشکلات مالی و عدم اجرای برخی از برنامه‌های فوتسال را از مهمترین مشکلات تیم ملی دانست و افزود: مشکلاتی که در ارتباط با تیم ملی فوتسال وجود داشت را طبق درخواست خودشان به صورت کامل بیان کردیم. همانطور که می‌دانید عدم پرداخت پاداش‌ها، مشکلات مالی، برگزاری بازی‌های تدارکاتی، حضور در تورنمنت‌های مختلف از بزرگترین مشکلات تیم ملی فوتسال است.

ناظم الشریعه درباره برنامه‌هایش پیش روی تیم ملی فوتسال هم اعلام کرد: کار‌های مربوط به حضورمان در تورنمنت ژاپن از قبل انجام شده است. قرار است تا یک تورنمنت هم در شیراز برگزار کنیم که احتمالا از ۸ تا ۱۵ تیر ماه خواهد بود. در حال رایزنی با کشور‌های مختلف برای حضور در این تورنمنت هستیم و فعلا حضور تیم ونزوئلا در این تورنمنت قطعی شده است.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره اتفاقاتی که باعث رشد و توسعه این رشته می‌شود هم تاکید کرد: زمانی تیم ملی فوتسال در مسیر رشد و توسعه قرار می‌گیرد که لیگ پویا در تمامی رده‌های سنی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم قهرمان آسیا باشیم، باید رده‌های مختلف پایه را در باشگاه‌های فوتسال راه اندازی کنیم. زمانی که لیگ‌های پایه راه اندازی شود بدون شک تیم‌های ملی فوتسال نیز فعال‌تر شده و می‌توان بازیکن مستعد و جوان تربیت کرد. اگر مسابقات در لیگ امید و پایه داشته باشیم، آن‌ها با انگیزه می‌شوند و ثمره کار و تلاش باشگاه‌ها به اردو‌های تیم ملی راه پیدا می‌کنند.

ناظم‌الشریعه از برنامه ریزی کامل در راستای برگزاری اردو‌های تدارکاتی تیم ملی "ب" هم خبر داد و گفت: تیم رده‌های نوجوانان، جوانان و زیر ۲۰ سال، آینده تیم ملی را تامین می‌کنند. ما نیز برنامه ریزی‌های مختلفی را برای آغاز اردو‌های تدارکاتی تیم ملی فوتسال "ب" در دستور کار خود قرار داده‌ایم و قدم به قدم پیش خواهیم رفت تا موفق شویم. در همین راستا نشستی را با رئیس کمیته فوتسال در هفته آینده برگزار خواهیم کرد تا به بررسی مسابقات تیم‌های ملی و برنامه‌های خود بپردازیم.

وی در پایان در خصوص جوانگرایی در تیم ملی فوتسال گفت: برای حضور در جام جهانی بدون شک با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان به میدان خواهیم رفت. تیم ملی وقتی جوان می‌شود که لیگ جوانی داشته باشیم. تیم‌های صدر جدول لیگ را ببینید. آمار بگیرید چند بازیکن جوان دارند که چهره شده و از دید ما دور ماندند؟ تمام بازیکنان لیگ زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی فوتسال هستند. از خانواده فوتسال، پیشکسوتان و مسئولین فدراسیون می‌خواهم که ما را حمایت کنند تا بتوانیم در آسیا و جهان موفق باشیم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0