داوران فوتسال در حالی این روزها در مسابقات سوت می‌زنند که تست کرونا از آنها گرفته نمی‌شود.
گلایه داوران در لیگ فوتسال؛ از عدم نمونه‌گیری تست کرونا تا دستمزد ۱۰۰ هزار تومانی

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، داوران به عنوان رکن اصلی نقش مهمی در برگزاری مسابقات فوتبال و فوتسال بانوان دارند اما به نظر می‌رسد در این یکی دو سال اخیر کسانی که مورد توجه و اهمیت قرار نگرفته‌اند همین داوران هستند.

با وجود اینکه داورانی در سطح جهانی داریم که در مهمترین رقابت‌ها سوت زده‌اند اما در داخل کشور از کمترین توجه هم بی‌بهره بوده‌اند. آنها مشکلاتی دارند که هیچ گاه مورد توجه قرار نگرفته و در فدراسیون فوتبال نیز ارزشی برای آن قائل نشده‌اند.

عدم نمونه‌گیری تست کرونا، حقوق بسیار پایین برای قضاوت در لیگ، سفرهای زمینی به سراسر کشور و ... کمترین مشکلاتی است که داوران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

* تبعیض برای تست کرونا

در این مدت که به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات فوتسال و فوتبال بانوان با پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت‌کننده موظف هستند قبل از بازی نمونه‌های منفی را ارائه کنند، در این بین نمونه‌ای از داوران حاضر در مسابقات گرفته نمی‌شود.

با توجه به اینکه مسابقات فوتسال در فضای بسته برگزار می‌شود و داوران با بازیکنان ارتباط زیادی دارند اما کمیته داوران هیچ نمونه‌ای را از قاضیان زمین مسابقات نمی‌گیرد تا خطر همچنان در کمین شرکت کنندگان در لیگ باشد.