گفتگو با دانشجوی ملی پوش و نخبه دکتری دانشگاه تهران؛

بازیکن ملی پوش تیم بانوان نامی نو اصفهان می گوید شاید کرونا فقط جذابیت در مرحله گروهی لیگ را بیشتر کرد و پس از مثبت شدن تست بازیکنان ملی پوش بعضی از تیم ها عیار آنها مشخص می شد که آیا با بازیکن جوان و جویای نام هم میتوانند نتیجه بگیرند یا نه!
رویا کلاتی: پس از قهرمانی در آسیا پیشرفتی نداشتیم / مربیان باتجربه در بخش بانوان کم هستند

به گزارش پایگاه خبری ۲٠۲٠، سیده رویا کلاتی بازیکن ملی پوش نامی نو اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: باشگاه نامی نو از زمان تیمداری تا کنون همیشه با در اختیار داشتن بهترین های فوتسال ایران بعنوان مدعی قهرمانی در لیگ حضور داشته و امسال در اقدامی ارزنده در کنار رویکرد جوانگرایی و استفاده از بازیکنان بومی از چند بازیکن باتجربه و ملی پوش استفاده کرد.

وی با بیان اینکه حضور در نامی نو انتخاب خوبی بوده بیان کرد: پس از پیشنهاد مسئولین و با توجه به شناختی که از این باشگاه داشتم به اصفهان رفتم تا به این تیم جوان کمک کنم و با بازی در کنار جوان ترها تجربیاتم را به آنان انتقال دهم.

کلاتی ادامه داد: در این سالها بیشتر تلاش کردم در تیم استان خودم که با اسم آقا امام رضا (ع) گره خورده و معمولا با شرایط مالی سخت بجز این دو سال اخیر که جزو تیم های متمول لیگ لقب گرفته، بازی کنم.

ملی پوش فوتسال در خصوص عملکردش در لیگ افزود: متاسفانه در طول فصل به ویروس کرونا مبتلا شدم و پس از بهبودی با تلاش بیشتر خیلی زود به شرایط ایده آل رسیدم و هدفم در این فصل بجای گلزنی، بیشتر کمک به تیم در تمام زمینه ها بود که تجربه ای متفاوت رقم خورد.

ارزشمندترین بازیکن نامی نو اصفهان در خصوص کیفیت مسابقات عنوان کرد: چند تیم سرمایه دار و با بازیکنان خوب بعنوان مدعی در لیگ حضور داشتند و در مقابل برخی از تیم ها فاقد این دو شرایط بودند و نسبت به سال قبل که اکثر تیم ها با کیفیت بالا در لیگ حضور داشتند امسال این شرایط مختص تعدادی از تیم ها بود و دوباره ملی پوشان در چند تیم دور هم جمع شدند و رقابت هم بین آنها شکل گرفت.

وی افزود: شاید کرونا فقط جذابیت در مرحله گروهی لیگ را بیشتر کرد و پس از مثبت شدن تست بازیکنان ملی پوش بعضی از تیم ها عیار آنها مشخص می شد که آیا با بازیکن جوان و جویای نام هم میتوانند نتیجه بگیرند یا نه! حتما در مرحله پلی آف جذابیت بیشتری را شاهد خواهیم بود و انشالله تست کرونای اعضای تیم ها منفی باشد.

دانشجوی رشته مدیریت ورزشی مقطع دکتری دانشگاه تهران در رابطه با عدم حضور برخی از تیم ها در مسابقات و زیر سوال رفتن وجه فوتسال بانوان گفت: برای این موضوع دلایل مختلفی وجود دارد که میتوان به مشکلات اقتصادی، زمانی که نتیجه بازی برای آن تیم ها چندان تفاوتی ندارد و یا آنقدر ضعیف هستند که باخت ۳ بر صفر را به گل های بیشتر ترجیح می دهند اشاره کرد و در بعضی از مواقع در بازی های گروهی پس از قطعی شدن چهره تیم های صعود کننده، انگیزه ای برای سایر تیم ها وجود نداشت که باشگاه هزینه بیشتری انجام دهد و اگر ترس از سقوط به لیگ پایین تر نبود حتما از حضور در ادامه مسابقات انصراف میدادند.

کلاتی ادامه داد: وقتی شرایط برگزاری مسابقات بخاطر مسئله مهمی همچون کرونا تغییر می کند بایستی در زمان مناسب، قوانین و شرایط تیم ها ارزیابی و ضعف ها و تهدیدها را رفع کرد.

ملی پوش فوتسال در رابطه با نقاط ضعف و قوت فوتسال بانوان به خبرنگار ۲٠۲٠ گفت: چند سال قبل که تیم ملی قهرمان آسیا شد امید داشتم که فوتسال کشورم متحول شده و ما هم مثل موشک بسمت پیشرفت و جهانی شدن حرکت کنیم اما در حال حاضر حس میکنم نه تنها پیشرفتی نداریم بلکه می ترسم همان جایگاه قبلی را هم از دست بدهیم.

وی در خصوص مربیان شاغل در لیگ بانوان اظهار داشت: اندک مربیان باتجربه ای همچون شهرزاد مظفر، شهناز یاری، نیلوفر اردلان، مینا بارانی، میترا چین سری و فاطمه شریف را داریم که افتخار شاگردی بعضی از آنها را داشتم و مشکلاتشان نداشتن اسپانسر، امکانات و... است و از طرفی تعداد زیادی مربی وجود دارد که نیازمند کسب تجربه در کنار مربیان با تجربه هستند.

کلاتی عنوان کرد: تمرین دادن یک بحث و کوچینگ بحث دیگری است که اگر بازی های ما مثل اروپایی ها در رسانه ها دیده می شد و هر کسی می دید و تحلیل می کرد، مربیان و بازیکنان برای رفع مشکل خودشان تلاش بیشتری انجام می دادند. فکر میکنم اگر رسانه ها اخبار بانوان را بیشتر پوشش دهند و این موضوع معطوف به چند نفر و چند تیم نباشد و یا حتی پخش تلویزیونی داشتیم قطعا در لیگ برتر شاهد پیشرفت چشمگیری خواهیم شد و این پیشرفت در گام بعدی به پیشرفت تیم ملی منجر می شود، هر چند برگزاری جام باشگاههای آسیا هم کمک بسیاری خواهد کرد.

بازیکن نامی نو اصفهان در خصوص عملکرد داوران در این فصل گفت: در سال های قبل همیشه چند داور در بازی های مختلف قضاوت می کردند اما امسال داوران جدیدی را دیدم که در کنار با تجربه ها حضور داشتند و شاید شروع سخت باشد و گاهی با اشتباهات همراه شود اما همین شروع و استفاده از داوران جوان نوید آینده ای حرفه ای و ظهور داوران خوبی را برای فوتسال بانوان می دهد.

وی درباره برنامه خود بیان کرد: با توجه به اینکه در مقطع دکتری تحصیل میکنم و در بخش آموزشی این مقطع دانشجو بایستی در کلاس ها حضور فعال داشته باشد شرایط سختی را برای هماهنگی با دانشگاه و باشگاه پشت سر گذاشتم و خداراشکر این بخش را با معدل ۱۹ و کسب رتبه اولی گذراندم و با ورود به بخش پژوهشی شرایط راحتری نسبت به قبل دارم و زمان بیشتری برای فوتسال خواهم داشت و تلاش میکنم که مجددا جایگاهم را در تیم ملی بدست بیاورم.

ملی پوش فوتسال خاطرنشان کرد: واقعا فوتسال برای من بسیار با ارزش است و از اینکه در این رشته ورزشی بازی می کنم لذت می برم و تمام آرزویم این است که بتوانم برای تیم ملی کشورم افتخار آفرین باشم.

کلاتی در خاتمه عنوان کرد: جا دارد از شهرزاد نصیری مسئول برگزاری مسابقات بخاطر برگزاری خوب لیگ در شرایط سخت کرونایی و ماه مبارک رمضان تشکر کنم و از عوامل باشگاه نامی نو اصفهان و شخص علی طاهری که در زمان کرونا شرایط مناسبی را فراهم کردند کمال قدردانی را داشته باشم و همچنین از تمام اساتید و مربیان فوتسالم که برای موفقیت من زحمت کشیدند از جمله حمیرا شجاعی، علی نقیبی، علیرضا رعدی، علی صانعی، شهرزاد مظفر، شهناز یاری، فاطمه شریف و میترا چین سری نیز تشکر ویژه ای می نمایم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:2

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:1


شنبه 11 ارديبهشت 1400-21:19

عالی بسیار عالی دختر شوخ با پشتکار عالی و اینده بسیار عالیتر.با ارزوی بهترینها پاسخ

امین الله کیانی دربندی شنبه 11 ارديبهشت 1400-21:30

بسیار عالی دختر شوخ فعال وموفق با ارزوی بهترینها برات پاسخ